U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Hledáte opravdu účinnou pomoc při artróze?

Kategorie: Komerční prezentace | Autor:

Také v českých lékárnách již takový přípravek existuje. Jmenuje se GS Condro 400. Na rozdíl od preparátů na bázi želatiny a kolagenu vychází jeho složení z nejnovějších poznatků revmatologů.

Asi 12 % lidí v České republice trpí degenerativním onemocněním kloubů, tak zvanou artrózou. Co je její příčinou?

V podstatě se dá říci, že jde o opotřebení kloubů, zejména jejich chrupavek, které nejsou dostatečně vyživovány. Chrupavka chrání styčné plochy kloubů a zároveň vytváří vazkou kloubní tekutinu, která slouží jako “mazivo”. Stárnutím a vlivem extrémní zátěže kloubů dochází k jejich opotřebení. Je-li chrupavka poškozena, není kloub dostatečně promazáván a každý pohyb se stává bolestivým. Ke vzniku artrózy jsou nejvíce náchylní lidé, kteří klouby nadměrně zatěžují. Jsou to zejména lidé s nadváhou, ale také sportovci.

Existuje nějaká pomoc?

Člověk, který artrózou trpí, obvykle užívá velké množství léků proti bolesti s protizánětlivým účinkem. Ty sice přinesou úlevu, ovšem pouze dočasnou. Při dlouhodobém užívání hrozí riziko vzniku závažných vedlejších účinků, jako jsou žaludeční vředy, poškození jater a ledvin, u některých dokonce vznik závislosti.

GS Condro 400 – nové účinné řešení

Výzkumy se zjistilo, že bolestivost kloubů a spotřebu analgetik a antiflogistik lze snížit pravidelným dietním příjmem látek, které přirozeně vyživují a regenerují kloubní chrupavku. Zkoušely se proto přípravky na bázi kloubní želatiny a kolageny, žádná studie však jejich pozitivní účinek uspokojivě nepotvrdila. Dnes jsou tyto látky překonány modernějšími – na nich je založen také efekt preparátu GS Condro 400.

Jak GS Condro 400 působí?

Jeho složení odpovídá novým vědeckým doporučením, která byla publikována i na výročním vědeckém zasedání asociace amerických revmatologů (Philadelphia, 2000). Tyto studie potvrzují, že se jedná o velmi slibnou pomoc při artróze. Prokazatelně se totiž obnovuje kloubní chrupavka, pacient nepotřebuje tolik léků proti bolesti – a to již po 6 až 8 týdnech užívání.

Komu je přípravek GS Condro 400 určen?

GS Condro 400 je vhodný při artróze ve všech částech těla (kolenní klouby, kyčelní klouby, drobné klouby rukou, klouby páteře). Je určen nejen osobám, které již artrózou trpí, ale i těm, kteří nadměrně své klouby zatěžují a jsou vystaveny zvýšenému riziku vzniku artrózy v budoucnu (např. sportovci).

Jak dlouho by měl být užíván, abych zaznamenal zlepšení?

GS Condro 400 by se měl užívat po dobu přibližně 2 měsíců, protože zlepšení se dostavuje pozvolna. Tento efekt však přetrvává asi 3 měsíce, proto obvykle stačí užívat přípravek dvakrát, maximálně třikrát v roce.

Kde je možné tento přípravek zakoupit a kolik stojí?

GS Condro 400 je k dostání výhradně v lékárnách, případně v některých specializovaných ortopedických či revmatologických pracovištích. Cena 25tidenní kúry je při běžném dávkování 250 Kč (50 tablet), cena 50tidenní kúry je při běžném dávkování 449 Kč (100 tablet). Je tedy zcela srovnatelná s cenou běžných želatinových preparátů.

Jaké jsou zkušenosti s jeho podáváním?

V českých lékárnách je GS Condro 400 k dostání od podzimu loňského roku a od té doby si získává velkou oblibu jak u odborné lékařské veřejnosti, tak u samotných pacientů.

Hledáte opravdu účinnou pomoc při artróze?