Fotopasti a jak je vybrat.

Rubrika: Market

Chcete chránit svůj majetek či jiné zázemí efektivním způsobem? Vysoké oblíbenosti se těší moderní fotopasti, tak si pojďte vybrat řešení na míru pro vás.

Jak vybrat správnou fotopast?

Ochrana majetku či zázemí proti zlodějům, škodné či zvěři přináší spoustu možností, které se přizpůsobí vašim konkrétním potřebám. Jednou z takových možností jsou poslední dobou velice populární fotopasti.

Co je fotopast a jak funguje?

Fotopast je zařízení, které se nechá přirovnat k digitálnímu fotoaparátu akorát s tím rozdílem, že spoušť je nahrazena pohybovým čidlem. Pohybové čidlo následně funguje tak, že jakmile je před fotopastí zaznamenaný pohyb, tak fotopast udělá snímek nebo krátký videozáznam.

Fotopast umožňuje pořízení záběrů i za úplné tmy a dokáže rozlišit pohyb stromů od pohybu živých tvorů díky snímání tepelného pohybu. Největší výhodou fotopastí je, že je můžete snadno přemístit na potřebné místo.

K fotopasti si můžete jako příslušenství pořídit také kovový box, který slouží k ochraně před odcizením a poškozením.

Jak tedy vybrat správné řešení?

Výběr fotopastí ovlivňuje spousta kritérií a jednotlivá zařízení se od sebe dost liší či naopak mají spoustu společných vlastností.

V první řadě je potřebné si ujasnit, k jakému účelu bude vybraná fotopast sloužit, jestli na sledování zvěře v přírodě nebo pro ochranu majetku.

Charakteristickou vlastností pro fotopasti je IR přísvit, který je srovnatelný s bleskem tradičních fotoaparátů. Rozdíl spočívá v tom, že „blesk“ fotopastí je pro oko člověka nebo zvířete neviditelný a tím pádem skvěle slouží jako skryté. Můžete si však pořídit i fotopasti s osvitem viditelným, které umožňují kvalitnější záběry a delší dosah, ale nelze je následně využít jako skryté.

Dalším kritériem výběru je, jestli chcete fotopasti s GSM modulem nebo fotopasti bez GSM modulu. Fotopasti s GSM modulem umožňují odesílání pořízených záběrů přímo na mobilní telefon či email. Tento komfort poskytuje například moderní fotopast Bentech 3.0CG. Pokud naopak GSM modul u fotopastí nevyžadujete, tak v tomto provedení a s kvalitními full HD záběry vám poslouží například fotopast Bentech TC05.

Dále můžete vybírat podle rozlišení fotografií a videa. V případě, že vyžadujete kvalitu pořízených záběrů, tak potřebujete fotopasti s vysokým rozlišením a většina z nich již automaticky disponuje rozlišením fotografií až 20 Mpx a kvalitním full HD videozáznamem. Pokud kvalitní záběry nejsou priorita číslo jeden, tak na rozeznání tváře a dalšího obsahu postačí rozlišení 12 Mpx.

Určitě vás bude zajímat také samotný dosah pohybových čidel. I v tomto případě máte možnost výběru. Standardní provedení má rozsah 10 až 16 metrů. Někteří výrobci uvádějí i vyšší čísla, ale je potřebné počítat s tím, že čím větší dosah, tak tím nižší kvalita objektu na záběrech.

Dalšími parametry, podle kterých lze vhodnou fotopast vybírat je pozorovací úhel, snímání obrazu či doplňkové parametry jako bytelnost, voděodolnost, větší či naopak miniaturní fotopasti, spotřeba energie atd.

Fotopast je dlouhodobá investice a kritériem výběru je zajisté i cena. Pro uspokojení vašich možností si můžete vybírat nejen z dražších kousků, ale i nejlevnější fotopasti, které rovněž disponují kvalitou. Stačí se jen vyhnout nekvalitním modelům a kopiím.

Pestrý výběr fotopastí a jejich pořízení vám zajistí nejen specializovaná kamenná prodejna či e-shop, ale i půjčovna fotopastí pro ještě vyšší komfort a rychlé uspokojení vašich potřeb.

Komerční prezentace

Uložit

Fotopasti a jak je vybrat.