FORTEKRYL podlahový lak

Rubrika: Market

podlahový lak

Při přestavbě a rekonstrukci interiérů se stále více začínají uplatňovat tradiční materiály, mezi kterými má nezastupitelné místo dřevo. Od parket, plovoucích či dřevěných podlah, přes dveře, nábytek, obložení až po vybavení koupelen, zde všude hraje dřevo svoji nezastupitelnou roli. S jeho používáním vyvstává otázka, jak dřevo dokonale ochránit, aby bylo stále pěkné a plnilo funkce, pro které bylo určené.

Jedním z vysoce kvalitních materiálů pro povrchovou úpravu nejen podlahového dřeva, je FORTEKRYL podlahový lak, který nabízí společnost AUSTIS a.s., tradiční výrobce nátěrových hmot a stavební chemie. Jedná se o transparentní, jednosložkový polyuretanový vodou ředitelný lak, který se vyznačuje vysokou povrchovou tvrdostí, chemickou odolností, odolností oděru, žloutnutí a velmi rychlým zasycháním. Splňuje také podmínky pro použití na dětské hračky a nábytek dle normy ČSN EN 71/3. FORTEKRYL podlahový lak se vyrábí v lesklém i matném provedení.

podlahový lak

Velkou výhodou výrobku FORTEKRYL podlahový lak je skutečnost, že je vodou ředitelný, a proto nezapáchá po odpařujících se rozpouštědlech. Je možné jej použít i v místnostech s omezenou možností výměny vzduchu, dětských pokojích, ložnicích, dá se uplatnit i jako uzavírací vrstva zlepšující mechanickou odolnost a omyvatelnost interiérových nátěrů na stěnách, kde předpokládáme vyšší zatížení, jako jsou třeba plochy mezi kuchyňskou linkou, případně dnes moderní „magnetické“ barvy. Jeho kvality oceníme i při nátěrech dětského dřevěného nábytku, dřevěných i korkových podlah, obložení stěn, nebo jako vrchní ochranné vrstvy mechanicky méně odolných nátěrů.

podlahový lakFORTEKRYL podlahový lak se díky snadné aplikaci hodí jak pro hobby aplikace, tak i pro profesionální použití. Lze jej nanášet štětcem, válečkem s krátkým vlasem (např. Velur), pneumatickým nebo vysokotlakým bezvzduchovým stříkáním, a to při teplotě podkladu a okolí v rozmezí 15 °C až 30 °C. Pro aplikace v domácnosti doporučujeme první dva způsoby, nanášení vzduchovým či bezvzduchovým stříkáním je pak vhodné ponechat odborníkům.

Ať už bude s materiálem pracovat kdokoli, vždy je nutné zajistit důkladnou přípravu podkladu. Ten by měl být suchý, přebroušený a čistý, tj. zbavený všech pryskyřičných a jiných skvrn. Jedině tak získáme předpoklad pro dokonale hladký, homogenní povrch s opravdu výjimečnými vlastnostmi.

podlahový lak

Veškeré informace k aplikačním podmínkám a finálním vlastnostem výrobku FORTEKRYL podlahový lak naleznete na webových stránkách www.barvy-eternal.cz, kde je také kontakt na technickou podporu společnosti AUSTIS a.s.

Komerční prezentace

FORTEKRYL podlahový lak