U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

dopisy

Kategorie: Dopisy | Autor:

Milí čtenáři, PIŠTE, MAILUJTE!

Abychom měli víc informací o vašich potřebách a zájmech, rozhodli jsme se, že každý měsíc sestavíme žebříček článků z předchozích čísel, které vás nejvíce zaujaly. K tomu ale potřebujeme vaši spolupráci.

Prosíme, napište nám, který článek z č. 10/2009 se vám nejvíc líbí. Stačí uvést jen název článku. Pokud připojíte i pár slov navíc – názory, nápady a tipy pro časopis Chatař chalupář, budeme rádi.

Nejzajímavější odpovědi uveřejníme a pisatelům pošleme dárek.

Nezapomeňte uvést svoji adresu, abychom vám mohli poslat dárek! V případě uveřejnění si redakce vyhrazuje právo vaše dopisy krátit.

Milá redakce 🙂 Máme rádi staré věci i chaloupky, proto jsou nám krásné zrenovované domečky v číslech Chataře chalupáře (jako například reportáž v minulém čísle „Dům oživlý keramikou“)

   velkou inspirací. Sami bydlíme v několik set let starém kamenném statku na pomezí Čech a Moravy a nekonečné svépomocné opravy a předělávky nám vlezly takříkajíc pod kůži. Práce baví i našeho staršího syna Kubu, který se vším tatínkovi a dědečkovi rád pomáhá :-)) Posílám vám obrázky pohádkové chaloupky, kterou v létě Kuba s tatínkem postavili. Chaloupku teď obývají dva rarášci, Kuba a jeho mladší bráška Vítek, a moc se jim tam líbí… rodina Mitášova, Pomezí

dopis měsíce…

Milá redakce časopisu Chatař chalupář, před pěti lety jsme si pořídili chalupu a od té doby máme váš fantastický časopis předplacený. Dokonce jsme dokoupili starší čísla, která byla ještě k mání. Můj manžel je Holanďan a váš časopis má moc rád. Je ohromný kutil, oceňuje, že spousta článků je natolik názorná, že ani nemusím překládat. Díky chalupě i on začal trochu hovořit česky, protože máme báječné sousedy, s nimiž by se jinak nedomluvil!

Miluše Hendriksen, Praha 10 Dobrý den, Návštěvy v čísle 9 byly tradičně hezké, ale myslím, že je tentokrát překonal článek Roubené Olešno. Také se nám líbily Renovace zděných štítů a Švédské domky jsou ze dřeva. V Chataři chalupáři si vždy ráda přečtu Viděli jsme cestou s připomínkami architektů. Při návštěvách v rekonstruovaných domcích jsou podnětné i náhledy do hygienických místností – koupelny a toalety, protože u nich je asi kamenem úrazu jak zachovat jejich starý ráz. Proto mě potěšila dřevěná káď v koupelně ve „snové“ roubence.

Lucia Chromčíková, Velvary Milá redakce Chataře, ráda vás čtu. Časopis odebíráme už deset let a je úžasný! Jen bych přivítala více námětů pro domácí práce včetně vyšívání, háčkování, kreslení obrázků a podobně. Též velmi ráda opravuji starý nábytek, proto uvítám i další články na tohle téma. Marie Šimandlová, Plzeň Milá redakce, časopis kupuji každý měsíc a vždy mě mile překvapí. Přeji vám i nadále chuť do práce, jejímž výsledkem je informacemi a zajímavým čtením opravdu nabitý měsíčník. S manželem chválíme i nápaditou grafiku. Míla Korbelová, Kly

VYSOUŠEČ VLASŮ ZA DOPIS

Autorům uveřejněných dopisů zasíláme jako dárek vysoušeč vlasů BaByliss

Vážená redakcia!

Nedá mi vysloviť vám veľký obdiv k časopisu Chatař chalupář. Vždy sa těším na každé nové číslo, ste SUPER! Veľmi obdivujem ľudí, ktorí dokážu dať starým veciam novú tvár a uchovať tak tieto hodnoty ďalším generáciám.

Anna Holienková, Martin

TOP ZÁŘÍ 2009

1. ŠVÉDSKÉ DOMKY

2. NA ŽIVÝ PLOT S PLOTOSTŘIHEM

3. DŮM OŽIVLÝ KERAMIKOU

4. ZÁBRADLÍ SCHODIŠTĚ

5. RENOVACE ZDĚNÝCH ŠTÍTŮ

Chatař chalupář, Táborská 5, 140 00 Praha 4 e-mail: chatar.chalupar@provolnycas.cz šéfredaktorka: martina.lzicarova@provolnycas.cz Chcete-li mailovat i ostatním členům redakce, e-mailová adresa zní: jmeno.prijmeni@provolnycas.cz

Popisy k obrázkům

dopisy