Čím vybavit předsíň

Předsíň tvoří přechod mezi venkovním prostředím a interiérem, proto má svá specifika, na která bychom neměli při zařizování zapomenout.

I malá předsíň by měla být vybavena alespoň věšákem na kabáty, policí na pokrývky hlavy, místem na odložení bot a zrcadlem. Předsíně a chodby v chalupách ale většinou stísněností netrpí, takže se sem předsíňového vybavení vejde víc. Co vše by mohlo v ideálně vybavené předsíni být?

K základnímu vybavení předsíně patří botník,
nízký otevřený policový nebo uzavřený s výklopnými přihrádkami, a nástěnný věšák na kabáty,
bundy a čepice (iKeA)

Kam s oblečením a obuví

V předsíni potřebujeme především místo na oblečení a obuv. Pro tu je tu botník – pro ty momentálně nošené otevřený policový, který při dostatečné výšce a stabilitě využijeme i jako lavici při přezouvání. Čistá obuv může být uložena ve vyšším uzavřeném botníku se šikmými výklopnými poličkami nebo s výsuvnými zásuvkami. Pro hodně mokré a zablácené boty dobře poslouží umělohmotná podložka se zvýšenými okraji, odkud se voda a bláto nedostanou na podlahu.
Skříň, nebo věšák? Skříň je vhodná na uložení svrchního sezónního oblečení – kabátů, bund, pršiplášťů, čepic, rukavic, ale i nákupních tašek a podobně. Aktuálně nošený kabát nebo bundu, které mohou být z venku provlhlé, pověsíme na věšák. Podle prostoru si pořídíme buď nástěnný, doplněný policí na pokrývky hlavy, nebo stojací.

Drátěná nástěnka
na vzkazy a poštu (Bella rose)

Dopřejme si pohodlí

Při obouvání a zouvání se rádi posadíme. Ve větší předsíni se hezky vyjímá dřevěná lavice s opěradlem, v menší si dopřejeme aspoň židli nebo stoličku bez opěrky. Domácí obuv může být v botníku, po ruce ji budeme mít v koši z přírodního výpletu.
Před odchodem bychom měli svůj vzhled zkontrolovat pohledem do zrcadla. Ideální je vysoké, aby ukázalo celou postavu, nebo aspoň středně velké. Může být samostatné i součástí nábytku. Deštníky postavíme do stojanů, které bývají vybaveny i miskou zachycující vodu.

Předsíň je vybavena stylovým dřevěným nábytkem z kolekce cabott
cove (Butlers)

Důležité drobnosti

Také občas hledáte klíče? Ideální je mít pro ně stálé místo – misku, košík, nebo ještě lépe skříňku či věšák s malými háčky. Někdo využije i desku na poznámky a vzkazy, které na ni napíše křídou nebo upevní lístek s textem. Vhodně vyřešíme i osvětlení předsíně. Zmíněné vybavení můžeme doplnit dalšími věcmi a dekoracemi podle osobního vkusu.

TEXT: IVA TVRZOVÁ

FOTO: ARCHIV FIREM

Čím vybavit předsíň

 

Uložit

Uložit

Čím vybavit předsíň