Čím natírat?

Rubrika: Dílna

Každý rok se v sortimentu nátěrových hmot objevují nové a vylepšené výrobky. I tentokrát jsme objevili celou řadu zajímavých produktů, které lze při natírání a malování využít.

Čím natírat

PODLAHOVÝ OLEJ

Bezbarvý Ronseal – Floor Oil zvýrazní přirozenou krásu dřevěné podlahy. Je voděodpudivý a usche do 30 minut! Kromě prkenných podlah je tento olej možné použít na měkké i tvrdé dřevo parketových podlah, na dřevěné plovoucí podlahy, korek, lisované dřevité desky, dřevotřísku. 2,5litrové balení běžně vystačí k nanesení tří vrstev na plochu 14 – 20 m2 dle savosti podkladu. Nátěr je snadno obnovitelný. Balení 2,5 l stojí 1120 Kč.

Bezbarvý Ronseal – Floor Oil

 

LAK NA PODLAHY I NÁBYTEK

Tekutý včelí vosk SOKRATES

LAZUROL AQUA P-UREX je transparentní, vysoce odolný a kvalitní lak určený k lakování tvrdého a měkkého dřeva, nábytku a podlah v interiéru. Tento výrobek má zdravotní atest na nátěr hraček a nábytku pro děti do 3 let. Lak je tónovatelný v systému RAINBOW ve specializovaných tónovacích centrech.

 

TEKUTÝ VČELÍ VOSK

Tekutý včelí vosk SOKRATES® využijeme při povrchové úpravě surového dřeva. Roztok velmi dobře penetruje podklad. Dvojitá vrstva vytváří na povrchu dřeva dokonalou voskovou vrstvu, která rychle schne. Vosk je vhodný na obklady stěn a stropů, málo namáhaný nábytek, dveře apod. Používá se na různých dřevinách, jako jsou dub, smrk, buk atd. Není však určen na podlahy. Spotřeba 10 – 12 m2/l. Doporučená cena bez DPH je 295 Kč/0,75 l.

 

EMAIL NEJEN DO DĚTSKÉHO POKOJE

Vodou ředitelný email BAKRYLEX

Vodou ředitelný email BAKRYLEX se vyrábí v pestré paletě barevných odstínů a má zdravotní atest pro použití na nátěr hraček i pro děti ve věku do 3 let. Design dětských pokojů a doplňky interiéru mohou ladit a zároveň budete mít jistotu, že barevné prostředí je pro vaše dítě zdravotně nezávadné. Tento email lze použít i pro nátěry dřeva, dřevotřísky, zdiva, kovu apod. v interiéru i exteriéru.

 

VŠESTRANNÁ BARVA

Lignofix email od Stachemy

Novinkou je i vodou ředitelný Lignofix email od Stachemy pro venkovní i vnitřní použití. Nátěr na bázi akrylátového pojiva je určen na dřevo, dřevotřískové a azbestocementové desky, střešní krytiny, beton a kovové prvky, opatřené antikorozním nátěrem (ústřední topení, zahradní nábytek). Díky antiblokačním účinkům zabraňujícím lepivosti je barva ideální i pro aplikaci na okna a dveře. Nátěr má velkou krycí schopnost, je vodoodpudivý, světlostálý a dlouhodobě odolný povětrnostním podmínkám. Všech 14 odstínů je vzájemně mísitelných. Cena 174 Kč (0,75 l).

 

OMLAZENÉ STĚNY

Tradiční český výrobce Barvy a laky Hostivař na základě vysoké poptávky po jasných odstínech doplnil barevnou řadu tekutých malířských nátěrů Remal a omladil odstíny v barevnici Remal Color.

Remal Color

Ve stávajících se tedy objevuje nová JAHODA pro milovníky energické červené, SVĚTLE ŠEDÁ – elegantní barva, která doplní spolehlivě všechny syté odstíny, jako je třeba královsky fialová BORŮVKA. Pro energii a zářivý interiér je skvělá CITRÓNOVÁ, kterou lze doporučit hlavně v kombinaci s šedou a bílou – docílíte svěží, moderní design interiéru! ZELENÉ JABLKO vypadá krásně například v ložnici – budete mít stále pocit, že vstáváte do letního rána. VIŠEŇ je určena pro intimní atmosféru knihovny. SKOŘICÍ, evokující pocit útulného tepla, vymalujte třeba obývací pokoj s krbem, elegantní ČOKOLÁDU doporučujeme kombinovat s MANDLÍ a doplnit světle šedým odstínem.

Široká paleta kombinací dodá vašemu interiéru čerstvý výraz a energii. Pod všechny interiérové nátěry doporučujeme použít vždy Remal Penetraci, aby se podklad před vrchním nátěrem dobře zpevnil, a výsledný efekt tak odpovídal vašim nárokům a představám.

 

DOKONALÁ OCHRANA DŘEVA EXISTUJE!

Nová řada FORTEKRYL přináší kutilům pět zajímavých výrobků k ochraně dřevěných povrchů. Fortekryl lazura Premium a Fortekryl lazura Klasik představují moderní, technologicky špičkové lazurovací hmoty pro venkovní i vnitřní použití, určené pro nátěry plotů, dřevěných obkladů, štítů, trámů, podhledů, zábradlí, dveří, pergol i zahradního nábytku. Zatímco Fortekryl lazura Premium nabízí světlostálou, vysoce odolnou ochranu dřeva s dlouhou životností, zejména díky obsahu hybridní pryskyřice.

Fortekryl lazura Klasik, tenkovrstvá lazura na bázi lněného oleje, dodá natíraným povrchům ochranu s hedvábným vzhledem, hluboko proniká do dřeva, které chrání také podpovrchově. Dlouhodobou ochranu zajistí jejich použití v systému s Fortekryl napouštědlem, jež představuje prostředek pro fungicidní a insekticidní ochranu dřeva. Lazury Fortekryl je možné tónovat do široké škály designových odstínů, čtyřicet nejžádanějších najdete v uceleném vzorníku přímo u maloobchodních prodejců.

Fortekryl lazura Premium a Fortekryl lazura Klasik

Povrchovou tvrdost a odolnost oděru natíraných podlah a nábytku zajistí Fortekryl podlahový lak, nežloutnoucí polyuretanový lak v lesklém i matném provedení či Fortekryl interiérový lak pro odolné nátěry nepochozího dřeva a korku ve třech stupních lesku. Inspirativní tipy a podrobné informace najdete na webových stránkách.

 

TEXT: MARTINA LŽIČAŘOVÁ
FOTO: ARCHIV FIREM, THINKSTOCK A SHUTTERSTOCK

Uložit

Uložit

Čím natírat?