Chraňte chatu před plísněmi

Rubrika: Market

Zima je za dveřmi. Shrabali jste listí, uklidili zahradní nábytek, vypustili vodu, zkontrolovali zabezpečení a teď se již vaše chata ponoří do klidu a vyčká na první sníh.
Dříve než svoji chatu opravdu zazimujete udělejte jednu věc, nainstalujte pohlcovač vlhkosti, abyste se na jaře mohli vrátit do čisté provoněné chaty bez plísní.

Znáte ten moment, kdy se s prvními teplými dny zajedete podívat na chatu, otevřete dveře a doslova vás zavalí zatuchlý zápach. Je všude, prostoupí čalouněným nábytkem, povlečením, matracemi, i pečlivě složeným oblečením. Ani sebelepší prací prášek či aviváž to z něj nedostane.

Zatuchlý zápach vzniká díky nadměrné vzdušné vlhkosti a plísním. Ty se tvoří nejčastěji v rozích, za nábytkem, všude tam, kde je větší vlhkost. Když zamknete chatu na zimu, pečlivě zavřete okenice, zamezíte tak proudění vzduchu a v chatě se drží vlhkost.

Vznikají plísně, které ohrožují vaše zdraví. Mohou způsobovat kožní alergie, bolesti hlavy nebo respiratorní onemocnění. V první řadě je nutné se plísní zbavit a následně zajistit, aby plísně dál nerostly. Na plesnivé skvrny například na zdi můžete použít sprej Ceresit Stop Plísni, nastříkejte jej na místo, nechte chvíli působit a následně setřete.

Plíseň se ale bude tvořit opakovaně, jestliže neodstraníte příčinu.

Účinným řešením je pravidelné intenzivní větrání, které jde ale v tomto případě jen stěží. Pak pomůže pohlcovač vlhkosti.

Jak se zbavit nadměrné vlhkosti se podívejte na videu:

Pohlcovač vlhkosti Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360° pomocí speciálních tablet pohlcuje vlhkost a sráží ji v tekutinu, která se hromadí ve spodní části nádoby. Odtud ji pak jen jednoduše vylijete, například do toalety. Tableta se postupně rozpouští. Vydrží nasávat nadměrnou vlhkost 1–2 měsíce, podle velikosti místnosti a hladiny vzdušné vlhkosti. Navíc tablety dokážou neutralizovat pachy a chatu provonět jemnou vůní.

Výrobky Ceresit STOP VLHKOSTI můžete zakoupit zde.

Velkou výhodou je, že Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360° funguje bez potřeby elektrické energie, proto jej mohou použít i ti, kteří ve své chatě elektřinu vypínají. Když zavřete dveře své chaty, Ceresit pracuje a pohlcuje vlhkost bez vás a vy se pak po zimě můžete těšit na příjemné voňavé prostředí vaší chaty.

www.stop-vlhkosti.cz

Komerční prezentace

Chraňte chatu před plísněmi