U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

CHCETE DÝCHAT ČERSTVÝ VZDUCH?

Kategorie: | Autor:

Čerstvý vzduch je nepostradatelný prvek pro regeneraci našeho organizmu, duševních sil a udržení zdraví. Proto jezdíme na dovolené do hor nebo k moři a na víkendy ujíždíme z velkých měst nebo se vydáváme na procházku do přírody.

Jak to ale vypadá s ovzduším ve vašich chalupách nebo chatách?

Zpravidla jsou tyto přechodně užívané objekty neprodyšně uzavřeny a zajištěny proti vniknutí zlodějů či jiných nepovolaných osob. Přirozená výměna vzduchu je omezena na minimum. Proto se může stát, že se v bytě vytvoří stav, kterému říkáme „těžký vzduch“.

   Během vaší nepřítomnosti v domě nebo u přechodně užívaných staveb (chaty, rekreační domky) se zpravidla postupně zvyšuje vlhkost, která je hlavní příčinou zápachu zatuchliny či vzniku plísní.

   V tom lepším případě první, co musíme udělat po příjezdu do takového objektu, je otevřít všechny možné větrací otvory a začít intenzivně větrat. V druhém, horším případě, musíme bojovat s plísní pomocí různých chemických prostředků, které nepříznivě ovlivňují kvalitu vzduchu v místnostech.

Chcete se cítit opravdu dobře?

K nejvýznamnějším faktorům ovlivňujícím kvalitu vzduchu patří:

   * vlhkost, vznikající vařením, praním, vlastní přítomností a činností lidí,koncentrace kysličníku uhličitého, který vydechujeme,

   * různé pachy uvolňující se z používaných čisticích prostředků, nátěrů apod.,

   * prach, pyl či jiné látky způsobující alergie.

Co tedy dělat?

Firma Nativa nabízí jednoduchý a přitom velmi účinný systém decentrálního podtlakového větrání maximálně přizpůsobivého vašim požadavkům.

   Větrací systém je tvořen odtahovými ventilátory Fresh Integra a přívodními prvky vzduchu.

   Automatický režim větrání umožňuje zvolit nejen jeho intenzitu, ale i provozní režim na základě definovaného času, venkovní teploty, vlhkosti či pohybu osob v interiéru.

Funkce unikátního větracího systému

Čerstvý venkovní vzduch je nasáván přívodními prvky vzduchu, které jsou umístěny buď v rámech oken nebo v obvodových stěnách budovy.

   Přesně nastavitelné množství venkovního vzduchu se směšuje se vzduchem uvnitř budovy a skrze netěsnosti mezi dveřmi a rámem či jinými stavebními prvky proudí do sociálních zařízení, kuchyní nebo jiných místností určených k přípravě pokrmů. V těchto místnostech jsou umístěny odtahové ventilátory Fresh Integra, které odvádějí znečištěný vzduch se všemi škodlivinami ven z budovy nebo větraného prostoru.

Prakticky neslyšitelné ventilátory

Fresh Integra je zcela nový výjimečně tichý a spolehlivý typ ventilátoru, který nabízí možnost geniálním způsobem zvolit tu správnou variantu vyhovující plně Vašim potřebám a požadavkům. Systém se skládá ze základní jednotky a kompatibilních předních krytů s rozdílnými vestavěnými regulačními prvky. Snadnou výměnou předního krytu docílíte změnu režimu. Například ventilátor s vlhkostním čidlem se uvede automaticky do provozu v případě, že relativní vlhkost uvnitř Vašeho objektu stoupne nad nastavenou hodnotu, a to zcela automaticky i v době Vaší nepřítomnosti

Příjemné a svěží ovzduší

Vhodné umístění přívodních prvků zajistí nejen filtraci ale i směr proudění přiváděného čerstvého vzduchu a současně ideální směšování se vzduchem v místnosti.

   Některé typy přívodních prvků vzduchu mají i zabudovaný termostat, který zcela uzavře přívod vzduchu při venkovních teplotách pod bodem mrazu. Automaticky je zajištěna ochrana proti promrzání interiéru a zamrzání vodovodních rozvodů.

   Protihluková izolace zajišťuje dostatečné soukromí obyvatel tak, že nejste obtěžováni hlučnými sousedy či jinými zvuky, které vnikají dovnitř při otevření oken a které narušují váš klidný spánek.

   Výrobce pamatuje i na lidi trpícími alergiemi. Přívodními prvky vzduchu jsou vybaveny různými druhy filtrů (prachový, protialergický nebo pachové), které zajistí naprostou čistotu přiváděného vzduchu.

   Průměr otvorů pro přívod vzduchu 100 – 150 mm dle jednotlivých typů zajišťuje dostatečnou ochranu proti vniknutí nepovolaných osob (úzký otvor). Snadno udržovatelné jemné mřížky zabrání všudypřítomnému hmyzu vletět do domu. Můžete si tak užít příjemné večerní posezení v kruhu svých nejbližších, aniž by jste seděli v průvanu od otevřeného okna.

Dlouholetá tradice prověřená drsným skandinávským podnebím je zárukou spolehlivosti těchto větracích systémů, které pomáhají vytvářet na celém světě pro milióny lidí v domech, bytech i kancelářích. Kvalita venkovního vzduchu je v drtivé většině případů vždy lepší než vzduch uvnitř místnosti. Léty osvědčená zkušenost praví, že čerstvý vzduch – zdravější život.

***

Více informací: e-mail: info@e-nativa.com

   www.e-nativa.com tel./fax: 519 513 313

Popisy k obrázkům

CHCETE DÝCHAT ČERSTVÝ VZDUCH?