Český fenomén v moderním duchu

Ne nadarmo se říká, že Češi jsou národem chatařů a chalupářů. Ale co ti, co žádnou rekreační nemovitost nemají a přesto touží po pobytu v roubence na samotě nebo na horské chatě kousek od sjezdovky? Svůj vysněný ráj si mohou kdykoliv pronajmout!

Asi si každý z nás rád vyjede na dovolenou do zahraničí. Avšak české hory, lesy, rybníky, jezera a řeky obklopené půvabnými městečky a vesničkami, plné klidu a romantiky nic nenahradí. Ale ani pokud dáváte přednost soukromí a hotel není váš šálek kávy, nemusíte hned shánět nemovitost. Ať toužíte po klidu, dobrodružství, aktivní dovolené, po pobytu v přírodě či dokonce po wellness odpočinku, to všechno v Česku najdete a můžete si, se vším odpovídajícím komfortem, pronajmout. Jaké to má výhody?

Chata pod hvězdami s bazénem a wellness – Sobotín – Jeseníky

Zážitková Chata Hejlovka s prosklenou saunou, vířivkou a venkovním bazénem s protiproudem se nachází u lesa v obci Pyskočely nedaleko Sázavy.

Můžete si vybrat

A to dokonce z toho nejlepšího! Na portálu www.CS-CHALUPY.cz najdete nejenom nejlépe hodnocené chaty a chalupy k pronájmu s největší návštěvností, ale také TOP novinky pro rok 2023. Vybírat si může z nejkrásnějších chat a chalup, s těch s venkovními bazény, vnitřními bazény, koupacími jezírky, saunami, koupacími sudy či vířivkami. Najdete zde i tipy na báječnou dovolenou, víkendy i výlety s dětmi.

Luxusní chalupa Mračov se nachází v Jižních Čechách v klidné lokalitě malebné vesničky Mračov u obce Kadov, nedaleko měst Blatná a Strakonice.

Chalupa Kuks se nachází v romantické a turisticky oblíbené obci Kuks v blízkosti města Dvůr Králové nad Labem.

A má to spoustu výhod navíc

Jakou především? Ušetříte! Ubytování je totiž bez provize, protože na webu najdete přímé kontakty na majitele objektů. Lze tedy říct, že jde o nejlevnější ceny ubytování v Česku (a dokonce i na Slovensku). V rozšířeném vyhledávání na homepage www.CS-CHALUPY.cz si stačí jednoduše vybrat objekt pro vaší rodinnou dovolenou, víkend s přáteli nebo pracovní pobyt a rovnou poslat rezervaci nebo zavolat přímo ubytovateli. A pokud chcete ušetřit ještě více, vězte, že v pronajaté chalupě si můžete vařit stejně jako doma v plně vybavené kuchyni – ušetříte tak za obědy a večeře v restauracích. Večer si příjemně posedíte u ohýnku u chalupy a přes den vyrazíte na výlety do okolní přírody.

O nic se nemusíte starat

Na všem co potřebujete se vy, vaše rodina nebo přátelé můžete přímo, nebo prostřednictvím webu, domluvit. Chcete vzít i domácího mazlíčka? Spousta pronajímatelů to umožňuje. Nechcete brát sebou moc zavazadel? Vše potřebné, jako povlečení a ručníky a další toaletní potřeby, je v ceně. Tak to vyzkoušejte a najděte si tu pravou chatu, chalupu, srub, roubenku, apartmán či dokonce vinný slípek přesně podle svého gusta a plánujte dovolenou.

Wellness Roubenka Václav se nachází v Orlickém Záhoří, části Jadrná v Orlických horách

Toužíte po něčem originálním?

Tak zkuste zážitkové ubytování neboli GLAMPING. Bydlet tak můžete na vodě nebo na stromě, v mobilních domech, karavanech, v jurtě nebo na posedu v lese. Tento velice moderní způsob rekreačního ubytování má za cíl skloubit surovou přírodu a dobrodružství s přiměřeným pohodlím. Takže ne vždy se dočkáte Wi-Fi připojení, občas ani elektřiny, zato souznění s přírodou bude dokonalé. Nejširší nabídku a leckdy ani dostupnou elektřinu. Za to se můžete těšit na maximální propojení s přírodou. Nejširší nabídku GLAMPING ubytování najdete rovněž na portálu www.CS-CHALUPY.cz.

Komfortní roubená chalupa u lesa s dětskou hernou v Jizerských horách

Ptali jsme se za vás

Petra Fixe, majitele zprostředkovatelského portálu cs-chalupy.cz

Pronájmy se asi hodně prodraží kvůli enormnímu růstu cen energií. Myslíte, že budou mít lidé o chaty a chalupy vůbec zájem?

Energie dosud netvořily nijak významnou část ceny za tuzemský pobyt na chalupách. Zejména v létě, kdy se používá elektřina maximálně na vaření, svícení a ohřev vody, byla vždy toto relativně zanedbatelná položka. Většina majitelů tak v ceně pronájmu poskytovala i veškeré energie (voda, elektřina, případně dřevo na otop). V poslední době je doba turbulentní a těžko odhadovat, na jakých cenách za elektřinu, plyn, či dřevo se nakonec vše ustálí. Majitelé chalup to řeší aktuálně tak, že ceny a náklady na otop oddělují od ceny za “holý pronájem objektu” a klientům budou “přeúčtovávat” skutečně spotřebovanou energii. Větší dopad by to mohlo mít na elektricky vytápěné chalupy a zimní pobyty. Tam, kde je možnost topit dřevem z lokálních zdrojů – takto lze vytápět většinu chalup z naší nabídky – tak to, věřím, klienty od pobytů nakonec neodradí a užijí si ještě navíc romantiku u plápolajícího ohně a praskání dřeva v kamnech.

Pokud by si chtěl někdo chatu či chalupu přes váš server pronajmout – podle čeho vybírat, případně, na co si dát pozor, aby nebyl po příjezdu zklamán?

Doporučuji si vždy pečlivě přečíst celou prezentaci, seznámit se s detaily, fotografiemi a podmínkami nabídky majitele vybraného objektu. Dobré je najít si v mapě, kde přesně se objekt nachází a co je v jeho okolí. Pokud někdo jede s dětmi, měl by si vybírat objekt s oploceným pozemkem a zabezpečeným bazénem na zahradě. Pokud máte třeba alergiky, vyhledejte objekty, kam domácí mazlíčci nemohou. Naopak, pokud máte pejska, vybírejte objekty, kde jsou na to vybaveni a připraveni. S majitelem komunikujte emailem, vždy si nechte potvrzení o pobytu a podmínky pobytu potvrdit písemně emailem. Tím předejdete nedorozuměním při pobytu. Vhodné je pobyty vybírat v předstihu – kvalitní chaty a chalupy jsou obvykle na sezónní termíny vyprodané rok a více předem.

Text: Soňa Zavadilová, foto: cs-chalupy.cz

 

Český fenomén v moderním duchu