U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

ČAS SLADKÝCH JEŘABIN

Kategorie: Speciál – malujeme, tapetujeme, natíráme | Autor: iva

Inspirací pro naše tvoření může být příroda kolem nás. Majitelka domku si například vybrala pestré jeřabiny. I pro stěny zvolila výraznou barvu, žlutou a modrou. Tmavá chodba se tak celá rozzářila.

Na jeřabiny si vytvořila čtyři šablony. Nejprve namalovala hnědé větvičky. Pak přetřela štětcem se zelenou barvou listy, u některých přidala trochu žluté. Na bobule jeřabin potřebovala dvě šablony – nejprve na celý červenooranžový trs, pak pro několik jednotlivých červených bobulek, aby malba získala na plastičnosti.

   Jak tedy postupovat, když chceme vytvořit šablonu pro dekorativní malbu? Vybraný motiv si ve zjednodušené formě nakreslíme na papír. Definitivní vzor přeneseme na pevný karton. Jednotlivé části, které budeme vymalovávat, musí jít vystřihnout nebo vyříznout tak, aby se šablona nerozpadla. Na vícebarevný vzor si většinou připravíme více šablon, pro každou barvu jednu. Pak musíme dbát na přesnost jejich sesazení – na stěně si uděláme obyčejnou tužkou slabě značky. Při pokládání šablony na další místo zkontrolujeme, zda se na rub nedostala barva.

Popisy k obrázkům

Autor fotografií: REALIZACE A FOTO JITKA ČEŘOVSKÁ

ČAS SLADKÝCH JEŘABIN