Čarování s tapetami

Rubrika: Market

3D_tapety_nest_white_00

Tapety dokážou propojit celý interiér a ušité na míru vašemu interiéru zvýrazní jeho krásu. Vytvoří zcela nový vzhled pokoje, opticky jej prodlouží či naopak zkrátí, prosvětlí nebo naopak příjemně odstíní. Oživí prostor a vytvoří neuvěřitelné designové kreace.

Většinou se využívá jedné stěny či dokonce pouze její části jako velmi výrazného prvku. Takovou stěnu dokáže vytapetovat snadno a rychle za použití nových moderních trendů každý.

3D_tapety_waveforms_00

Tapety na našem trhu

Současná nabídka tapet je velice široká. Nepřeberné množství vzorů, stylů, barev i materiálů vyhoví každému interiéru. Barevně výrazné grafické tapety je možné použít do čistého, moderního interiéru, který dokážou oživit. Luxusní dezény mohou vytvářet drobný vzor, který umocní luxusní nádech. Tapety také dokážou imitovat různé přírodní materiály kov, dřevo, kámen či kůži. Vzory tapet mohou představovat i různé umělecké styly, dokonce i různá umělecká díla. Největším hitem v poslední době jsou speciální 3D tapety, které vám specialista grafik může dokonce ušít přímo na míru. Podle Vaší představy vytvoří návrh, který koresponduje s celkovým designem místnosti. Navíc budete vlastnit originální umělecké dílo. /www.3decor.cz/ viz. ukázky

3D_tapety_waveforms_white_01

Druhy tapet podle materiálů

Klasické papírové tapety jsou oblíbené zejména díky své nízké ceně. Trendové vliesové tapety jsou speciální tapety z netkané textilie, které se zachovávají své rozměry, proto je možné nanášet lepidlo přímo válečkem na stěnu. Vinylové tapety se vyrábějí z umělé hmoty. Jsou omyvatelné a můžete je použít i do koupelny nebo kuchyně. Textilní tapety jsou těžké a  díky přirozené barevnosti vytváří jedinečný estetický zážitek. Většina hedvábných tapet není vyrobena z hedvábí, ale vytváří hedvábný dojem. Tapety ze skleněných vláken získávají v poslední době i přes svou vysokou cenu na popularitě. Jsou přetíratelné, voděodolné a vyznačují se dlouhou trvanlivostí.

Metylan_Fluessig_Kleister_Konzentrat_SR_02

Tapetování

Tapetování dnes může být zábava. Nejdříve si vyberte tapetu a upravte zeď. Je třeba ji očistit a zahladit. V případě, že by stěna zůstala špinavá či mastná, nemusela by tapeta dobře přilnout a mohla by se odchlipovat. Změřte, nařežte a očíslujte si jednotlivé části tapet tak, jak půjdou za sebou. Samotné lepení je velmi snadné. Díky novému výrobku Metylan koncentrát nemusíte složitě rozmíchávat prášek. Stačí jednoduše vlít koncentrát do vody, zamíchat a během dvou minut je lepidlo připraveno k lepení. Nalepit nyní jakékoliv tapety je hračka. Nový koncentrovaný Metylan snadno lepí všechny typy tapet (papírové, vinylové, vliesové, …). Nemusíte se tedy složitě orientovat co je na co. Tekutý Metylan koncentrát vzhledem ke své konzistenci nevytváří žádné hrudky a finální podobu lepidla dokáže tak snadno připravit každý. Velká lepicí síla zaručuje dokonalý a dlouhotrvající výsledek bez kompromisů.

Metylan_Fluessig_Kleister_Konzentrat_SR_01

Po rozmíchání podle typu tapet buď lepidlo naneste na tapetu, jako například u papírových tapet, nebo přímo na zeď, což se používá například u vliesových tapet. Začněte lepit od okna ve směru dopadajícího světla. Pokud je v bytě jiná výrazná dominanta, například krb, není problém začít tapetovat od ní. Tapetu přiložte a vyhlaďte, případné bublinky vytlačte a tak postupujte po celé ploše lepené stěny. Dejte pozor na kraje, ty je potřeba přitlačit zejména pečlivě, protože jsou nejnáchylnější k odchlípnutí.

KV_Metylan_Bottle_FINAL_2

Lepení tapet sice není bez práce, ale s Metylanem jde vše hladce a výsledek stojí za to. Oživte svůj byt či dům trendovými tapetami a dejte tak novou tvář vašemu domovu.

Více o tapetování naleznete na www.metylan.cz.

Zdroj: Henkel, foto: Henkel, www.3decor.cz

Čarování s tapetami

Zajímavé