Čajový dýchánek

Rubrika: Recepty

Dobrým tipem na nápoj, který nás v nevlídné zimě zahřeje, je čaj. Zvolit můžete kvalitní černý, zelený nebo bílý čaj ochucený kořením, ovocem nebo bylinkami, nebo různé bylinkové či ovocné směsi. A čaj balený v pěkné krabičce může být i pěkným a praktickým dárkem. Jaké novinky najdete na trhu?

 

 

Čaje Lipton
Pro výrobu kvalitních čajů Lipton se používají pouze dva horní listy a pupen čajovníku. Takové výhonky dávají čaji výrazné aroma i chuť svou jemností a křehkostí. Sypaný čaj Lipton Orange Jaipur je kombinací kvalitního černého čaje z Indie a Ceylonu, doplněného vydatným množstvím kousků osvěžujícího pomeranče. Dózu s 200 gramy čaje koupíte ve vybraných obchodech za 199 Kč.
Dóza Lipton s motivem svěžích čajových lístků ukrývá 75 sáčků čaje delikátní chuti. Koupíte za 129,90 Kč.

 

 

 

 

 

Saga plná netradičních chutí
Saga Kdoule a jahoda v sobě skrývá chuť aromatického ovoce. Kdoule, svým tvarem podobná jablku nebo hrušce,  má příjemnou aromatickou chuť, která je podtržena vůní jahod. V balení je 20 sáčků čaje, koupíte v běžné maloobchodní síti za 26,90 Kč.
Saga nabízí i zelené čaje – zelený čaj Saga, zelený čaj Saga Malina a zelený čaj Saga Citrón.

 

Něco pro zahřátí – Jablečné pokušení

– 2 lžičky rozinek

– 2 lžičky třtinového cukru

– 2 čerstvě vymačkané citróny

– 2 ks celé skořice

– jablko

– čaj Saga Jablko

Do sklenice vhodné pro teplé nápoje dejte rozinky, třtinový cukr a citronovou šťávu a rozmačkejte. Poté vložte do sklenice jablko rozkrájené na kostky a dvě celé skořice. To vše dolijte horkým čajem Saga Jablko a promíchejte.

 

Čtyři chuti Pickwicku
Nová řada čajů Pickwick Exclusive Moments jsou pečlivě vybrané čajové směsi velkých kousků ovoce, čajových lístků, bylinek, koření a 100% přírodního aroma, zabalené v průhledných exkluzivních sáčcích.
Pro chvíle plné vášně tu je Pickwick Sweet Rose s pečlivě vybalancovanou ovocnou složkou, jemným náznakem růží a slaďoučkými jahodami. Pro chvíle plné vitality je určen Pickwick Powerful Ginger, který spojuje revitalizující výtažky manga a maracuji a osvěžující zázvor. Pro chvíle plné života se hodí Pickwick Chi Berries, čajová směs černého čaje, rooibosu a červených plodů. Pro chvíle, které patří jen vám, je tu Pickwick Vanilla Warmth s lahodnou kombinací rooibosu, kakaa a vanilky. Krabičku obsahující 15 sáčků  koupíte za 59,90 Kč.
K dostání je i exkluzivní dárkové balení, které obsahuje čaje Pickwick Powerful Ginger, Pickwick Sweet Rose, Pickwick Vanilla Warmth a porcelánový čajový set s unikátním dekorem. Cena je 299 Kč.

 

Exkluzivní čaje Kusmi Tea
Více než 140 let nabízí Kusmi Tea čajové směsi té nejvyšší kvality, vyrobené ručně výhradně z celých čajových lístků, které pocházejí z Číny, Indie a Srí Lanky.  Ke směsím černého, zeleného a červeného čaje nově přibyla kolekce originálních wellness čajových směsí, nejčastěji na bázi maté. Nabízejí je prodejny Potten & Pannen – Staněk, například Kusmi Imperial label, 125g balení za 385 Kč.

 

Čaj o páté
Víte, že za odpolední čaj („Čaj o páté“) vděčíme hraběnce Anně z Bedfordu? Na počátku 19. století bylo ve vyšších kruzích módou jíst kolem deváté hodiny večerní. Hraběnce z Bedfordu se však doba mezi obědem a večeří zdála příliš dlouhá. Jednoho dne, v roce 1840, požádala svého sluhu o šálek čaje, sendvič a koláč asi kolem páté. Tento zvyk si brzy osvojila a začal jí tak vyhovovat, že začala zvát své přátele, aby se s nimi podělila o svou čajovou hodinku. To byl počátek tradice, která se v Anglii stala tak populární.

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV FIREM

Čajový dýchánek