Čím zahnat letní žízeň?

V teplém letním počasí častěji saháme po skleničce osvěžujícího nealkoholického nápoje. Někdo nedá dopustit na obyčejnou kohoutkovou vodu s citronovou šťávou a pár lístky máty, další si vychutnává vlažné bylinkové či ovocné čaje. Jestli si nechcete nápoj sami připravovat, můžete sáhnout po některém z lehce ochucených nealkoholických nápojů, které se v poslední době objevily na našem trhu.

 

 

V každém případě by nápoj neměl obsahovat cukr buď vůbec žádný nebo jen minimální množství – jinak budete mít žízeň ještě větší. Nadměrná konzumace slazených nápojů samozřejmě vede k navýšení energetického příjmu. Při nedostačující fyzické aktivitě dochází k nerovnováze mezi příjmem a výdejem energie a zvyšuje se tělesná hmotnost, která může souviset s řadou onemocnění.

 

Ovoce s minerálkou
Mattoni Schorle je mix 100% ovocné šťávy a perlivé minerální vody Mattoni, neobsahuje žádné konzervanty, barviva ani přidaný cukr. Je ideálním nápojem pro dospělé i pro děti s mlsnými jazýčky. Vybrat si můžeme mezi jablečným Mattoni Schorle nebo příchutí jablka a hroznů. Lahev o obsahu 1,5 l je k dostání za 29,90 Kč a 0,5l lahev za 19,90 Kč.

 

Poctivá cola s citronem
K loňským novinkám Poděbradky – Poctivé malinovce a Poctivé oranžádě – letos přibyla Poctivá citron cola. Ta se opět drží tradičních receptur, takže potěší nejen skvělou chutí, ale i recepturou bez umělých sladidel. Poctivé limonády ve všech příchutích koupíte v lahvi o obsahu 2 l  za 19,90 Kč, 0,5l balení je za 14,90 Kč.

 

Smoothie, které si zamilujete
Šťávu z jablka, banánu, manga a marakuji jste už možná pili, ochutnali jste ale někdy ovocný nápoj smoothie, ve kterém jsou všechna tato ovoce? Nápoj značky K-Classic obsahuje 100 % ovoce a je bez jakýchkoli ovocných koncentrátů. Smoothie zasytí a ledově vychlazené osvěží. K dostání v prodejnách Kaufland, cena za objem 250 ml je 23,90 Kč.

 

Chuť červených pomerančů
Nápoj Premium Blutorangen Direktsaft z řady K-Classic obsahuje 100 % šťávu z ovoce. Chuť červeného pomeranče skvěle doplní nejrůznější pokrmy. Koupíte v prodejnách Kaufland, balení o objemu 1 l stojí 52,90 Kč.

 

Trochu alkoholu neuškodí
V poslední době se i u nás stává oblíbeným lehce alkoholický jablečný nápoj zvaný cider. Novinkou je Kingswood Dry, osvěžující varianta s méně sladkou chutí. Nižší obsah cukru dává lépe vyniknout aroma šťavnatého zeleného jablka doprovázeného vůní zralých a pečených jablek.  Namísto dosavadních 4,5 % obsahuje varianta Dry 5 % alkoholu. Nejlépe chutná s ledem. Cena za lahev je 27,90 Kč.

 

 

Čajové osvěžení
Pfanner Pure Tea je nesladký, čerstvě spařený přírodní ledový čaj bez cukru, sladidel a dalších přidaných látek.  Lze si ho vychutnat ve dvou variantách – s příchutí ovoce, nebo jako zelený čaj. Svou energetickou hodnotou potěší ty, kteří si udržují štíhlou linii: 100 ml čaje Pfanner Pure Tea má jen 1 kcal. Zelený čaj obsahuje pouze organické odrůdy zeleného čaje a čerstvou citronovou šťávu. Ovocný čaj je směsí šípků, květů ibišku, borůvek, černého rybízu, jablek a černého bezu. Na rozdíl od zeleného čaje neobsahuje ovocný čaj  kofein. Litrové balení čaje v BIO kvalitě koupíte za 34,90 Kč.

 

 

Ledová káva
Kdo se neobejde ani v horkém letní dni bez kávy,může ochutnat mléčný nápoj s kávou značky Boni. Je v praktickém balení, které si můžeme vzít i na cesty. Chlazená káva nám dodá novou energii a potěší chuťové buňky. Koupíte v obchodech Penny, balení 500 ml za 18,90 Kč.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV FIREM

 

Čím zahnat letní žízeň?