Pod jakým povlečením se v zimě nejlépe zahřejete?

Rubrika: Market

V následujících měsících nás čeká chladnější počasí, což znamená, že už nejspíš nakupujete teplé kabáty a bundy. Ovšem co se týče zimního vybavení, neměli byste zapomenout ani na to, které vám zajistí teplé noci. Vhodné povlečení zpříjemní pobyt v posteli a přemění ji na místo odpočinku nehledě na venkovní počasí.

 

 Spousta lidí má po celý rok povlečení z jednoho materiálu. Ale zamyslete se nad tím – ani oblečení nenosíte celý rok stejné, střídáte jej podle teplot. Stejně jako si nevezmete šaty na ramínka v lednu, neměli byste v zimě spát v chladivém saténovém ložním prádle.

 

 Vyzkoušejte flanel a mikroflanel

Výbornou volbou na zimu je flanelové ložní povlečení. Je vyrobené ze 100% bavlny, takže si zachovává všechny její kladné vlastnosti, jako jsou prodyšnost, savost a izolace tepla. K jeho výrobě se však používá se hustě tkaná látka o vyšší gramáži. Povrch flanelu je velmi měkký a hebký, a pokud budete dodržovat všechny pokyny během praní, dlouho takový zůstane.

Jestliže si opravdu potrpíte na hebkost, zaujme vás i povlečení z mikroflanelu. Připomíná totiž materiál plyšových mazlíčků. Termoregulační vlastnosti jsou také skvělé, navíc po vyprání rychle schne.

 

 Nohy musí být v teple

Zatímco v létě je příjemné, když vám noha kouká zpod peřiny a ochlazuje se, v zimě nesmí vykukovat ani palec. Jste-li vysocí, poohlédněte se na zimu po prodlouženém povlečení 140×220. I v těchto rozměrech se běžně vyrábí ložní prádlo z flanelu či mikroflanelu. A v případě, že se raději zahřejete ve dvou, by vám mohl vyhovovat zase francouzský typ přikrývky pro dva.

Levné povlečení ze jmenovaných materiálů i v atypických velikostech seženete v e-shopu RodinneBaleni.cz. Na rozdíl od jiných prodejců si zde nemusíte dávat pozor na to, ze které země výrobek pochází a v jakých podmínkách vznikl. Nakoupit ložní povlečení levně tak, aby bylo zároveň příjemné a dlouho vydrželo, je umění.

 

Komerční prezentace

Uložit

Uložit

Uložit

Pod jakým povlečením se v zimě nejlépe zahřejete?