U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

BOTY V POZORU

Kategorie: Inspirace | Autor: IVA TVRZOVÁ

Žádné povalování jim nebudeme v předsíni trpět. Všechny budou mít své místo na podložce, polici, na závěsných tyčích nebo v zásuvkách.

Pokud je nechceme spustit ani na okamžik z očí, pořídíme si otevřenou polici nebo stojan. Máme-li raději obuv uklizenou pěkně z dohledu, obstaráme si uzavřený botník. Praktičtější než obyčejná skříňka s hlubokými policemi, na nichž o vzadu umístěných botách máme špatný přehled a obtížný přístup k nim, jsou botníky s výsuvnými policemi nebo výklopnými boxy, které nám obuv naservírují jako na tácu. Stále častějším řešením je také zavěšování bot na jakési „trny“ – svislé uložení zabírá méně místa, obuv může dobře větrat.

   Hloubku, výšku a šířku vhodného botníku, police nebo stojanu volíme podle prostoru, který máme k dispozici, jeho kapacitu zas podle množství ukládaných bot. Své místo tu může mít veškeré obutí celé rodiny nebo pouze sezonní, které právě nosíme, a ostatní uložíme klidně i na méně přístupné místo. Z materiálů je vhodné dřevo i kov, podobu na sebe může náš strážce obuvi vzít stroze moderní, nenápadně jednoduchou i rustikální. * www. IKEA.cz, www.quelle.cz, www.schaefer-boutique.cz

Popisy k obrázkům

Šikmé uložení bot ve výklopných boxech šetří místo – botníku stačí malá hloubka (LBM)

Otevřené botníky doplníme proutěnými zásuvkami na čisticí potřeby, nad ně zavěsíme menší úložné prvky a věšáky. Horní deska botníku s polštářem slouží k sezení (IKEA)

Jednoduchý otevřený botník se vyrábí v několika velikostech (Quelle)

Tyče místo polic umožňují lepší přehled, boty dobře větrají. Do pohledného botníku z masivní borovice se vejde minimálně 16 párů obuvi (Schäfer shop)

Mokré a špinavé boty odložíme v předsíni na plastové vaničky, které zachytí vodu i tající sníh (Schäfer shop)

Málokdo by tušil, že elegantní skříňka v sobě ukrývá tak prozaickou věc, jako jsou boty (Schäfer shop)

Univerzální kovový regál je vhodný nejen na boty (Schäfer shop)

Autor fotografií: FOTO: ARCHIV FIREM

BOTY V POZORU