Betonová dlažba aneb Když je beton hezčí než dřevo a přírodní kámen

Rubrika: Market

Moderní materiály dnes nahrazují ty tradiční. Úmyslně neříkám přírodní, protože řada imitací je rovněž přírodního původu. Proč tedy nepoužít přírodní originál?

Tradiční materiály nejsou příliš vhodné ani pro chalupářské zahrady

Limitující je často nedostatečná odolnost přírodních materiálů, nutnost jejich pravidelné údržby, která navíc vůbec nemusí být ekologickou, ale též cena výrobků. Právě proto nahrazuje beton kámen a dnes už i dřevo. A rozhodně se těchto imitací nemusíte štítit ani na chalupě, kde se snažíte udržet vše v přírodním duchu, zdravé a bio.

Velká část českých chalupářů se svým chalupám snaží udržet vzhled tak trochu na divoko. Je to dobrý přístup, u kterého se však oplatí rozumně si stanovit hranice. Ty jsou důležité zejména v exteriéru. Dlažba ze starého kamene na zápraží sice může vypadat efektně, ale drží se v ní plevel, který se nedá odstraňovat, lze si na ní dokonce podvrtnout kotník, nemluvě o tom, že si na ní děti a vnoučata příliš nevyhrají. Nedá se na ní jezdit s kočárkem pro panenku, ani si jinak hrát. Na většinu aktivit je příliš hrbolatá.

Rovněž zahradní prvky ze dřeva a z nalezeného, ev. koupeného lomového kamení, nemusí být tím pravým. V běžných kamenech se drží slimáci, kteří pak likvidují celou zahradu. Kolem přírodních kamenů nelze udržovat trávník běžnou sekačkou. Údržba trávníků je tak mnohonásobně náročnější. S dřevěnými prvky je to ještě horší. Běžné smrkové dřevo degraduje v našich klimatických podmínkách do třech let. Různé dřevěné prvky na zahradě nás tak vychází až neuvěřitelně draze. Požírají finance i náš čas, který bychom raději věnovali relaxaci a našim koníčků. Neustálé natírání a vyspravování dřevěných prvků v zahradě asi není snem nikoho z nás. Nemluvě o tom, že různé nátěry nejsou nikdy zcela ekologické.

 

Nechte chalupě styl, vsaďte však na moderní materiály

Moderní betonové dlažby klamou svým vzhledem. Přírodní dlažba od Presbeton vás snadno přesvědčí o tom, že je z kamene nebo ze dřeva. Betonová dlažba už nemusí být tím exteriérovým prvkem, kterému jste již kdysi zabouchli dveře před nosem s názorem, že na chalupě nemá beton co dělat. Každý rozhodně ne, tento ano!

Díky dlažbám a venkovním prvkům Presbeton zjistíte, jak dokáže být beton krásný, univerzální, praktický a odolný. Betonová natural dlažba dovede napodobit dřevo i kámen. Navíc tak věrohodně, že to nepoznáte volným okem a často ani na dotek. Natural dlažby BARK, ROTO, WOODY, LIMA, TOGO, RUVIDO, DAKAR, KOBE, VERTO a další jsou hitem, který proniká taktéž na české chalupy.

 

Betonové dřevo je v exteriéru krásnější než to přírodní

Každý chalupář považuje za nejkrásnější materiál pro vesnickou zahrádku právě dřevo. Avšak co s materiálem, který se po třech letech rozloží? Nahraďte jej pohledovým betonem. Takovým, který vypadá vkusně, nerozeznáte jej od dřeva, a současně umí nabídnout celou řadu prvků. Dlažba imitace dřeva ze série BARK toho umí hodně. Hravě nahradí nejen dřevěné desky pro dlažbu, ale i trámy a pražce. Hodí se jako pochozí dlažba, mezi prvky nechybí obrubníky i třeba květináče. Z BARK systému sestavíte celou zahradu, která nebude náročná na údržbu, bude velice vkusná, hodící se k starým prvkům chalupy a taktéž praktická.

Sáhnout máte možnost i po řadách WOODY a TOGO. Když má dlažba dekor dřeva, může věrně napodobit i terasová prkna. Skvěle se hodí pro terasy i kolem malých přírodních vodních ploch či bazénů.

 

Naturální vzhled kamene za méně

Plánujete letos postavit, případně vylepšit na chalupě zahradní bazén? Musíte uvažovat rovněž nad úpravou jeho okolí. Pro bazény nabízí Presbeton více řešení. Jedním z nejžádanějších je travertin dlažba VERTO. Jde o pochozí dlažbu v designu přírodního travertinu, která navíc nabízí i obrubníky a bazénové lemy. Díky tomu je ideální právě jako dlažba k bazénu.

 

 

Komerční prezentace

Betonová dlažba aneb Když je beton hezčí než dřevo a přírodní kámen

Zajímavé