5 aktuálních trendů v zahradním nábytku

Rubrika: Market

Dřevěný, plastový nebo kovový? Nebo rovnou hit léta v podobě umělého ratanu? Jaký zahradní nábytek bude vaším novým společníkem na terase, zahradě či na balkoně? Výběr je neuvěřitelně široký. Plánujete-li změnu nebo inovaci, je nezbytné zamyslet se, jakému typu zahradního nábytku dáte přednost.

Zahradní nábytek by měl ladit s prostředím. Podle způsobu využití ho dělíme na jídelní a relaxační. „Při výběru můžete vsadit na léty prověřenou, novými akcenty ozvláštněnou, klasiku v podobě jídelní sestavy, nebo si pořídit moderní zahradní obývák s pohodlnou sedačkou a křesly,“ vysvětluje David Benda, odborník z oddělení zahrady v projektových marketech Hornbach. Pro zahradní nábytek obecně platí, že jednotlivé kolekce obsahují nejen stůl, židle, křesla a lehátka, ale jednotlivé řady doplňují i lavice, taburety a výrobky šité na míru dětem. Zpravidla tak lze dokoupit i zahradní houpačku a v pestré škále se vyrábějí i zástěny a paravány, které posezení oddělí.

„Čalouněné části – sedáky a opěráky – je nezbytné před sezónou naimpregnovat k tomu určenými přípravky. Je vyzkoušeno, že opravdu odpuzují vodu a prodlužují venkovnímu textilu barvu i životnost,“ doporučuje odborník z Hornbachu. Při nákupu je dobré veškerému zahradnímu nábytku pořídit rovnou ochranný obal. Prodávají se v dostatečných variantách, takže přikryjí jakýkoliv vybraný model.

Soukromému posezení letos vévodí umělý ratan

Nejnovějším trendem v oblasti zahradního nábytku jsou kousky z umělého ratanu s pohodlným čalouněním a s venkovní úpravou. „Umělý ratanový nábytek vyniká svou odolností proti UV záření a špatnému počasí. Je téměř bezúdržbový, lehký, pevný, stálobarevný a vyniká dlouhou životností,“ popisuje David Benda z Hornbachu. Je vyroben z hliníkové konstrukce, která je omotána umělým ratanem. Stoly z umělého ratanu, jedno zda konferenční nebo jídelní, jsou vybaveny skleněnou deskou, která spolehlivě ochrání před počasím i drobnými nehodami.

Georgia ratan

Kov je stále v kurzu

Pro nadcházející sezónu zůstává trendem i kovový nábytek. Je vyroben z odlehčených materiálů a koncipován jako stohovatelný, tedy snadno uskladnitelný v zimě. Kovové výrobky jsou díky povrchové úpravě odolné, nevyžadují větší údržbu, občas je pouze potřeba otřít je vlhkým hadrem.

Salerno Miami

Téměř nezničitelný plastový nábytek

Plastový nábytek může stát na balkoně celý rok a na jaře se do provozu uvede pouze tím, že se otře od nalapaných nečistot. „Nejvýznamnější zástupkyní této skupina je bílá plastová židle, která se rozšířila po celém světě a stala se ikonou zahradního nábytku. Dnes už jsou k mání velice elegantní kolekce z plastu, který evokuje přírodní materiály. Moderní design podtrhuje matné provedení, které se dobře kombinuje s okolní přírodou,“ vysvětluje David Benda z Hornbachu.

Dřevo nikdy nevyjde z módy

Dřevěný nábytek je vhodný na zahrady klasického designu. Výrobky zpravidla z tropických dřev všech barev i kvalit vyžadují lehkou údržbu v podobě nátěru konzervačním olejem. „Dřevěný nábytek stačí jedenkrát ročně lehce přebrousit, což zvládnete i hrubším kartáčem, a napustit olejem na dřevo,“ radí David Benda z Hornbachu. Dřevěný nábytek je lépe, za dlouhodobější nepřízně počasí, alespoň přikrývat obaly, není to ale nezbytné, tropická dřeva jsou dostatečně odolná i proti středoevropskému klimatu. Nábytek tak může jen lehce změnit barvu a přidat nádech patiny.

Autumn dřevo

Stále oblíbený přírodní ratan

Nábytek z přírodního ratanu je stále oblíbený. Více ale sluší zimním zahradám, kde je celoročně chráněn před vlivy počasí. Pokud ho umístíte do zahrady či na terasu, budete ho muset často uklízet.

Tip Davida Bendy z Hornbachu:

„Opravdovým hitem pro nadcházející léto jsou venkovní modulové sedací soustavy, ať už z umělého ratanu nebo jiného moderního materiálu. Bývají vyrobeny v luxusním provedení s vysokou modularitou kolekce. Mnohé modelové řady jsou vybaveny sérií opěrných polštářů, samozřejmostí je unikátní řešení opěrek s možností nastavení sklonu. Takové výrobky oceníte nejen v zahradě, ale i na terase u bazénu, kde jsou ozdobou každého večírku.“

Více informací na: www.hornbach.cz
Přidejte se k nám na Facebooku – https://www.facebook.com/HornbachCZ

Komerční prezentace

5 aktuálních trendů v zahradním nábytku