4x proužky

Vzor pruhů na stěnách, pokaždé jiný, interiér doslova rozsvítí.

Široké pruhy kombinují teplé i studené barvy, přesto interiér působí klidně

Nechcete mít stěny jednobarevné ani celé pokryté drobným vzorem? Zvolte pruhy. Je to střízlivý, geometrický dekor, který ale umí s prostorem doslova čarovat. Je známé, že vodorovné pruhy prostor rozšíří a sníží, svislé uberou místnosti na šířce, zato ji zvýší. Pruhovaná nemusí být celá místnost, postačí jen jedna stěna, kterou chceme zdůraznit, nebo její část.

Kuchyňský kout oživují nad horními skříňkami širokémodrošedé a bílé pruhy. Stejnou modrou je vymalována pokojová část

Řekne se proužky – ale pokaždé mohou vypadat jinak. Mohou být úzké i široké, dvou i vícebarevné, pravidelně nebo nahodile se střídat. Dají se nalinkovat podle pravítka, nebo namalovat „od ruky“ – takové působí měkčeji. Při vytváření rovných pruhů je dobrým pomocníkem maskovací páska, která nám nedovolí přetáhnout mimo vymezený pruh.

Jakou zvolit barevnost? Celý prostor můžeme ladit do jedné nebo dvou barev, těm přizpůsobíme nábytek, doplňky i výmalbu stěn. Hezká a mile venkovská je kombinace bílé s různými odstíny modré. Nebo zvolíme barvu stěn naopak v kontrastních tónech k ostatnímu zařízení. Pruhy můžeme také seskupit jen domenších panelů na pozadí jednobarevné stěny. Lze je také soustředit pouze do spodní části zdí. Možností je opravdu hodně.

TEXT: IVA TVRZOVÁ
FOTO: PAVEL VESELÝ A ARCHIV

4x proužky