Skříňka s drátovanou ozdobou


Ze starého, zdánlivě již nepotřebného nábytku můžeme s dobrým nápadem vykouzlit pěkné i praktické kousky zařízení.

Skříňka s drátovanou ozdobou

I tento regálek se díky barvám, smirkovému papíru a kusu drátu proměnil v originální skříňku. To, že dvířka mají jiný vzhled než ostatní části, byl záměr. Chcete-li je mít stejná, je třeba nové dřevo nejdříve opatřit stejným nebo podobným odstínem lazury, jakou byl natřen původní nábytek, a pak teprve pokračovat v úpravách.

Než se pustíme do práce, zkontrolujeme nejdříve konstrukci nábytku, zda je v pořádku, aby se nám po renovaci nakonec nerozpadl. Případné nedostatky opravíme, vyštípnutá místa zatmelíme.

Z drátu vytvoříme i ozdobu na dvířka

Dobrá rada, až budeme pracovat s drátem: nejdříve ho několikrát protřeme v hadříku, tím se nahřeje a bude se snáze ohýbat. Konce drátu raději zbrousíme a u úchytky je natočíme tak, abychom o ně při otvírání nezavadili rukou a neporanili se.
Při vytváření ozdoby z drátu zvolíme spíše jednodušší ornament, s oblými křivkami, které se budou dobře tvarovat. Aby se dala ozdoba dobře přilepit, musí být plochá, nesmí se vlnit. Na dvířka ji připevníme tavicí pistolí: malé množství lepidla naneseme na ozdobu zespodu a hned přitlačíme na dvířka.

www.originalvyrobky.cz

REALIZACE, TEXT A FOTO: LUCIE DVOŘÁKOVÁ


Komentáře

Napsat komentář


BUDEME POTŘEBOVAT

dřevěnou desku na dvířka, kovové panty, sololitovou nebo dřevotřískovou desku, okružní pilu, vrtačku nebo nebozez, metr, tužku, malé hřebíčky, kladívko, šroubovák, akrylové barvy (hnědá, bílá a černá, např. Balakryl, Latex), štětec, hrubší smirkový papír, hadřík, starší delší kovovou úchytku, silnější vázací drát, ploché kleště s dlouhými čelistmi, tavicí pistoli, bezbarvý matný lak na dřevo