Podle čeho vybírat nová okna


Jaro bývá často ve znamení dlouho plánované výměny oken. Ta by se ale neměla omezit pouze na výběr dodavatele kvalitních oken a montážní firmy. Má smysl také volit vhodné zasklení pro maximální tepelnou úsporu, tloušťku stěn nebo design, který koresponduje s fasádou a lokalitou domu.

 

 

Pro kvalitu oken jsou rozhodující použité komponenty: dvojité nebo trojité izolační zasklení různých tlouštěk, kování a také okenní profily. Dnešní moderní novostavby i rekonstruované starší domy při stavbě či renovaci vyžadují okna, která budou ruku v ruce s designem plnit i maximální požadavky tepelných úspor. Klíčovou položkou je výběr vhodného okenního profilu, který se musí vyrovnat s hmotností skel a pevně ukotvit kování. Velká tloušťka vnější stěny okenního profilu a jeho jakost rozhodujícím způsobem přispívá k ochraně proti vloupání i k nejlepším tepelně a zvukově izolačním schopnostem oken. Volit bychom tak měli nejvyšší jakostní třídu A. V neposlední řadě je třeba také vybrat vhodný tvar okna. Může jím být jak klasický hranatý design, tak i systém s oblými tvary.

 

 

Barva ladí s fasádou a interiérem
Barevná okna a dveře skýtají architektonickou variabilitu a jsou důležitým prvkem pro celkový vzhled stavby. S rozsáhlým výběrem univerzálních barev a dřevěných dekorů nabízí například výrobce plastových okenních profilů VEKA individuální řešení uspokojující vkus každého. Barevnou úpravu oken a dveří můžete harmonicky sladit s každým typem domu a úpravou fasády, lze je použít z jedné nebo z obou stran, a také je můžete jakkoli kombinovat; dokonce různé barvy z vnitřní a vnější strany.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: VEKA


Komentáře

Jedna reakce na Podle čeho vybírat nová okna

  1. Míla napsal:

    Já jsem měnil okna na podzim a vybral jsem si zmiňovaný okenní profil Veka u firmy Vekra a nemám si na co stěžovat. Okna těsní bez problémů, překvapila mě i zvuková izolace. Barevnou úpravu oken jsem nechal na ženě, protože na tyto věci má vkus spíše ona. Já jsem si pohlídal montáž a seřízení oken.

Napsat komentář