Mlsáme očima


Naservírujte na stůl úžasné dortíky a koláče, o linii ale strach mít nemusíte. Tyhle sladkosti jsou totiž stoprocentně bez kalorií.

Na šité zákusky jsou potřeba látky především v hnědé a krémové barvě, ozdobné stužky a korálky

Rádi posedíte u kávy a smlsnete i něco dobrého, ale přitom ne moc kalorického? Lehké sušenky sice účel splní, ale tolik parády jako nazdobené zákusky přece jen na stole neudělají.

Háčkované minidortíčky neboli cupcakes v papírových košíčcích

A co použít dorty alespoň na ozdobu, aby prostřený stůl vypadal bohatěji? Nebudou samozřejmě z nadýchaného těsta, čokolády ani šlehačky, zato vám déle vydrží a postavě neublíží.

Dortíky z látky, plsti a krajek

Šikovné švadlenky dokážou ušít cokoliv, proč ne kokosové roládky, trubičky se šlehačkou, věnečky, indiánky, čokoládové a kávové řezy, nadýchaný šlehačkový dort či dort s ovocem nebo třeba makové koláče? Za vzor si můžete vzít své oblíbené sladkosti, nebo popustit uzdu fantazii a „upéct“ úplně nové dobrůtky.

Háčkované vánoční cukroví. Poznáváte své oblíbené druhy?

Háčkované cukroví

I s háčkem a slabší barevnou přízí se dají vykouzlit dobroty, nad nimiž se budou sbíhat sliny. Touto technikou lze vytvářet složitější a menší tvary snadněji, než z látky. Uháčkovat se tak dají například nejrůznější drobné kousky zdobeného vánočního cukroví, bonbóny a další pamlsky.

Nadýchaný svatební dort z látky, krajek a perliček

Dort a koláče z plsti vytvořila Petra Hlavačková z Prahy, háčkované vánoční cukroví je dílem Jiřiny Misíkové z Benátek nad Jizerou a dorty a zákusky šité z látky jsme viděli na Mezinárodní výstavě Prague Patchwork Meeting.

Šité dortíky uvítají i děti, budou mít „zboží“ při hře na prodavače nebo do své kuchyňky

Připravila: Iva Tvrzová
Foto: Iva Tvrzová, Pavel Veselý, Galerie Na háji a Shutterstock

Mlsáme očima


Komentáře

Napsat komentář


Náš tip

Keramický dort respektive jeho jednotlivé dílky jsou vlastně dózami, do nichž můžeme ukládat různé drobnosti – třeba i bonbóny nebo sušenky. Na stole nebo na komodě může stát celý dort nebo jen jeden dva dílky. Autorkou je výtvarnice Anna Tyrolerová, Galerie Na háji.

www.galerienahaji.cz

Keramický dort respektive jeho jednotlivé dílky jsou vlastně dózami, do nichž můžeme ukládat různé drobnosti