Andělský likér


Potěšte své přátele jedlým dárkem, který sami s láskou připravíte. Bude božsky nejen chutnat, ale i vypadat.

Jedna sklenička, druhá sklenička, třetí… A už slyšíte andělské hlasy. Po čtvrté se budete jako andělé i cítit. Takže pro jistotu dávky v receptu hned zdvojnásobte, aby vám zbyl likér ještě jako dárek. Je tak jemný a přitom kořeněný, opravdu sám klouže do bříška a dokáže pohladit po duši.

Recept na 1,5 l likéru:

Suroviny: 2 plechovky karamelového kondenzovaného mléka (po 397 g),  620 g neslazeného kondenzovaného mléka, 3 svitky skořice, 3 hvězdičky badyánu, 1 vanilkový lusk, 2 hřebíčky, lžička mleté skořice, 500 ml bílého rumu

V rendlíku zahřejte neslazené kondenzované mléko a přidejte koření. Vanilkový lusk nejprve podélně překrojte, aby se aroma lépe uvolnilo. Nechte v mléce 24 hodin louhovat. Druhý den celé koření vyndejte. Z vanilkového lusku špičkou nože vyškrábněte semínka, ta vraťte do mléka. Lusk buď vyhoďte, nebo opláchněte, nechte usušit a rozmixujte s krystalovým cukrem na jemný prášek, který použijete jindy. Kořením provoněné mléko spojte s karamelovým kondenzovaným mlékem, nejlépe to jde ponorným mixérem. Postupně přilévejte bílý rum. Likér naplňte do připravených lahviček a nechte rozležet.

3x dárek

Jedlým dárkem uděláme radost každému, jen se musíme trefit do jeho chuti. Milovníky sladkého potěšíme například ovocným dezertem crumble (zapečené ovoce s drobenkou), naaranžovaným do malých hrnečků zabalených do celofánu s květinou, nebo čokoládovým moučníkem ve tvaru srdíčka vloženým do papírové krabičky. Namíchat můžeme i vlastní směsi koření a nasypat je do ampulek, čajové bylinky zas zavážeme do malých sáčků a narovnáme do krabičky. Nezapomeneme na ozdobné visačky.

Připravila: Iva Tvrzová
Text a foto: Smart Press

Andělský likér


Komentáře

Napsat komentář


NÁŠ TIP

Inspiraci pro jedlé dárky najdete v knize Denisy Bartošové Láska prochází kuchyní – Uvařte, zabalte a věnujte jedlý dárek. Z ní přinášíme nápad na likér a další dárky. Na 160 stranách obsahuje nejen báječné recepty na jedlé dárky pro děti, maminky, tatínky, partnery, ale také originální nápady na jejich balení. Jedlé dárky lze věnovat k nejrůznějším příležitostem. S autorčinou pomocí zvládnete jedlý dárek připravit do posledního puntíku (kniha obsahuje také přílohu, kde najdete jmenovky, krabičky, kornouty atd.). Knihu vydalo nakladatelství Smart Press, její cena je 499 Kč.

www.smartpress.cz