Zahřejí a nevychladnou

Rubrika: Interiér

Šálek horké kávy nebo čaje si rádi vychutnáme kdykoliv, ale v zimě obzvláště. Co udělat, aby nám nápoj příliš rychle nevychladl?

 

Již dříve se konvice zakrývaly pletenými „čepicemi“ nebo šitými poklopy, které měly zabránit předčasnému ochlazování stěn nádoby a tím i jejího obsahu.

 

Takovou slušivou textilní nebo pletenou ochranu pro konvici si můžou šikovné chalupářky vyrobit samy nebo ji i koupí hotovou. Moderní skleněné karafy na horké nápoje zas například designérka Eva Solo oblékla do těsně přiléhajících elegantních vlněných „pulovrů“ nebo kabátků na zip.

 

Klasickým způsobem na přechovávání teplých nápojů jsou termosky, které mohou mít i tvar štíhlých či baculatých konvic s hubičkou a uchem. Uchovat čaj příjemně teplý pomůže i ohříváček s čajovou svíčkou pod konvicí. Většinou se prodává jako komplet konvice a ohříváčku.

A co nápoj nalitý v šálku? Na rovný hrneček se dá ušít a na buclatý i uplést teplý obal bez dna, zapínaný nad ouškem, aby neklouzal. Praktickým nápadem jsou ovšem dvojstěnné poháry či šálky. Mohou být porcelánové nebo z nerezového kovu, k dostání jsou v různých velikostech – na malé espreso, kapučíno i čaj. Některé mají dokonce víčko s malým odklápěcím otvorem. S takto uzavřeným čajem, kávou (nebo i něčím lepším) se můžete klidně brouzdat zimní zahradou a při tom si dopřávat lahodné horké doušky.

Koupíte v některých obchodech s kuchyňským vybavením a bytovými doplňky.

www.naoko.cz, www.dokuchyne.cz, www.blomus.cz, www.evaaco.cz

TEXT: IVA TVRZOVÁ
FOTO: MICHAL TVRZ A ARCHIV FIREM

Zahřejí a nevychladnou

Zahřejí a nevychladnou