Zahradní ratanový nábytek – styl který nezklame

Rubrika: Market

Nábytek z umělého ratanu vypadá elegantně a je ideální pro relaxaci. Na rozdíl od přírodního ratanu je mnohem více odolný vůči nepříznivým vlivům povětrnostních podmínek. Objevte jaké výhody a nevýhody má tento zahradní nábytek.

 

Nábytek z umělého ratanu

Technoratan neboli umělý ratan je vyroben ze syntetické pryskyřice. Jedná se o umělý materiál, který však díky své dlouhé životnosti a opětovnému použití přispívá k ochraně životního prostředí. Název materiálu naznačuje, že podobnost s ratanem není náhodou. Technorattan napodobuje přírodní vlákna ratanu, ale je mnohem odolnější. Cena materiálu je o něco nižší než za jeho přirozený protějšek. Nabídku najdete na www.drstudio.cz.

Zahradní ratanový nábytek je odolný vůči všem povětrnostním podmínkám a nečistotám, takže dobře funguje venku – v zahradách, na terasách, hotelových terasách i v restauracích a kavárnách. Důležitá je také elasticita ratanu. Nábytek z něj je odolný proti praskání. Kromě toho vlákna syntetické pryskyřice nejsou náchylná k vyblednutí od slunce a tvorbě skvrn od vína, džusu, kávy nebo čaje v případě polití.

Výhody ratanového nábytku

Stylový nábytek z umělého ratanu má mnoho výhod, protože je elegantní, lehký, funkční a odolný proti mechanickému poškození. Tento nábytek je odolnější, a proto je oproti přírodnímu ratanu mnohem lepší volbou pro zahrady, terasy a balkony. Pružnost syntetických vláken zvyšuje jejich odolnost proti praskání, takže se odhaduje, že jeho životnost je nejméně 10-15 let. Což je pro zahradní nábytek dostatečně dlouhá doba. Údržba není nijak složitá. Stačí vám navlhčený hadřík s mýdlovou vodou, kterou z nábytku odstraníte prach a nečistoty.

Umělý ratan však není náchylný ke změnám barev, takže není možné jej natřít do jiné barvy. Ke změně barvy ratanového zahradního nábytku potřebujete ultrafialové záření nebo musí proběhnout namáčení vláken ve směsi kyseliny chromové a kyseliny sírové. Z tohoto důvodu byste měli při výběru nábytku ze syntetických vláken vybrat zahradní závěsné křeslo, židle, stoly a pohovky v požadované barvě. Budete-li chtít časem jinou barvu, je jediným řešením pořízení nového setu.

Komerční prezentace

Zahradní ratanový nábytek – styl který nezklame