U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Z NABÍDKY ÚNOROVÉHO ČÍSLA VYBÍRÁME…

Kategorie: Příště | Autor:

* Zajímavá místa ani v příštím čísle nemineme. Na návštěvu se vydáme na sever do východočeského Stárkova, do chalupy, která měla být zbourána. Avšak stojí a vzkvétá na kráse jen díky tomu, že k ní vede přes potok úzký mostek, přes který nemohla těžká mechanizace projet.

* Nasměrujeme se i k jižnímu pólu naší vlasti. Vydáme se na Bechyňsko. Nebudeme se věnovat jen architektonickým památkám regionu, ale i současnému životu, který zde živým tempem pulsuje každou minutu.

* Poradíme těm, kteří mají stavení ve svahu. Ti se s největší pravděpodobností potýkají s vlhkostí chalupy. Jak se jí zbavit, to prozradí architekt a naváže na něj rada, jak vlhkost snížit odvětráním pod podlahou.

* Nevystavujme se zbytečnému plýtvání rodinného rozpočtu. K tomu je určena naše pravidelná rubrika Peníze. Příště se zaměříme na lůžkoviny – na jejich kvalitu a s ní související cenové relace. Z opačné stránky, tedy z estetického hlediska, se na tento nezbytný bytový doplněk podíváme v rubrice Doma.

* Co zahrada, to jiné podmínky pro pěstování zeleně. Přesto mohou mít společného jmenovatele, například terén. V únorovém čísle se budeme věnovat pozemkům ležícím na rovině. Čím je osadit, aby i zdánlivě fádní plocha vypadala dobře? Přečtete si příště. Rovněž přineseme informace o stále populárnějším pěstování rostlin v nádobách a o tom, které druhy jsou vhodné pro naše podmínky.

* Od práce je třeba si odpočinout. Pro chvíle oddychu jsou určeny stránky, v nichž nahlédneme do ateliéru výtvarnice Vítězslavy Klimtové, která se kamarádí s různými druhy milých domácích strašidýlek. Nebo si můžeme uvařit pochoutky z indonéské kuchyně, na exotickou pochoutku nám poskytne recept známá pražská architektka a poznáme, že vařit zdravě můžeme i pokrmy z masa.

Témata z nabídky mohou být z organizačních důvodů dodatečně změněna.

Z NABÍDKY ÚNOROVÉHO ČÍSLA VYBÍRÁME…