Vysoké rostliny do interiéru patří

Mysleli jste si, že vysoké exotické rostliny nepatří do interiéru? Opak může být pravdou. Právě v tomto zimním období není od věci si takového exotického „giganta“ pořídit domů.

 

Místo nábytku zkuste doma vysoké květiny!

 

Dekorovat domov lze mnoha způsoby. Někdo sází na designové doplňky, někdo volí netradiční nábytek, ale většina lidí má doma alespoň jednu květinu. Zvykem je umísťovat je na stolky či okna, vyzkoušejte ale také pořídit si květinu „od podlahy“.
„V oddělení zahrady prodejen Hornbach lze pořídit květiny různých druhů i velikostí. Zkuste se nyní zaměřit na ty největší z nich a vdechnout svému domovu atmosféru opravdové exotiky,“ říká marketingový ředitel společnosti Hornbach David Kolář a dodává: „Našimi favority s bezmála dvoumetrovou výškou jsou například fíkus nebo dracena.“

 

Fíkus

Fíkus
Tento druh rostliny patří, co se pěstování týče, mezi ty méně náročné. V podmínkách interiéru dorůstá fíkus v průměru od třiceti centimetrů až do dvou metrů. Jeho velkou výhodou je filtrace nečistot z okolního ovzduší. Náchylný je pouze na náhlé změny prostředí. Ideálními podmínkami pro pěstování fíkusu je rozptýlené světlo, dostatek zálivky (velmi škodí přeschnutí, ale i přelití) a zvýšená vlhkost ovzduší. Není vhodné vystavovat fíkus přímému slunečnímu záření – mohlo by mu spálit listy. Doporučuje se také občas hnojit tekutými hnojivy. Pokud již kořeny v květináči nemají pro svou velikost dostatek místa a volnosti, je potřeba rostlinu přesadit.

 

Dracena

Dracena
Dracaena massangeana, česky dracena, má původ v Africe. Vyznačuje se pestrými listy a na pěstování je o něco náročnější než rostliny s listy celozelenými. Základem úspěchu je pravidelná zálivka, ale také občasné rosení listů. Substrát je potřeba udržovat stále vlhký, avšak v misce pod květináčem nikdy nesmí voda delší dobu stát, hrozí pak uhnití kořenů. Stejně jako fíkus je i dracena náchylná na přímé sluneční světlo, navíc ale také na průvan. Je proto nutné jí umístit někam, kde vzduch tolik neproudí. Hnojit rostlinu stačí zhruba jednou měsíčně tekutým hnojivem, rostliny s výškou nad 50 cm pak přesazujeme s roční pravidelností.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: HORNBACH

 

Vysoké rostliny do interiéru patří