Vyplatí se kupovat profi nářadí?

Rubrika: Dílna

Nářadí pro profesionální řemeslníky je stavěno na výrazně vyšší odolnost a výdrž. Proto může být oproti kutilskému i několikanásobně dražší.

Profi nářadí je stavěno na extrémní zatížení a dlouhodobou výdrž (Bosch)

Dobrým důvodem pro nákup profesionálního nářadí do domácí dílny může být touha po kvalitní a spolehlivé značce a také radost z vlastnictví toho nejlepšího, co je na trhu k mání. Výběrem z profesionálních řad značkového nářadí získáte vybavení, které se vyznačuje maximální odolností, dlouhou výdrží, důrazem na zpracování detailů a kvalitu veškerých konstrukčních součástí. Samozřejmostí by měl být ergonomický design s ohledem na komfort při dlouhodobé práci. A také vynikající servisní zázemí a možnost bez problémů dokoupit kompatibilní příslušenství. Za to vše se ale platí, často i čtyřnásobek ceny nářadí z kategorie hobby či produktů méně známých značek.

Nářadí značky Narex pokrývá potřeby náročných kutilů a řemeslníků

I v řadách výrobků pro profesionální řemeslníky můžete narazit na poměrně velké rozdíly v ceně i kvalitě. Vyplatí se tedy získat před zamýšleným nákupem co nejvíce informací z testů, recenzí, zkušeností uživatelů z internetových diskusních fór a koneckonců i od řemeslníků, kteří pro vás čas od času pracují.

Neplaťte zbytečně moc

Je poměrně snadné zjistit, jaké nářadí se mezi profesionály těší nejlepší pověsti. Vyplatí se však také vědět, proč tomu tak je a zvážit, zda výkon, výdrž a odolnost v extrémních podmínkách skutečně využijete při nepravidelné práci v domácí dílně. I v nabídce profi nářadí lze totiž často vybírat hned z několika kategorií, a pokud nutně nechcete nářadí stavěné na celoroční každodenní provoz s požadavkem na dlouhodobou výdrž, můžete ušetřit i bez výrazného kompromisu s kvalitou.

DeWalt je profesionální nářadí, přibývá ho však i v domácích dílnách

A z jakých značek vybírat? Imezi mnoha domácími kutily si už získala oblibu například značka DeWalt, která je součástí firmy Black &Decker. Dobré renomé má u řemeslníků i „modrá“ řada od Bosche, širokou nabídku dílenského nářadí včetně propracovaného aku-systému má i značka Ryobi. Náročné domácí kutily i profesionální řemeslníky oslovuje výběrem svých produktů i značka Narex. Ta v Česku staví na své tradičním dobrém jménu i vysoké kvalitě zpracování, ale také na zázemí prodejní a servisní sítě.

TEXT: RICHARD GURYČA
FOTO: AUTOR A ARCHIV FIREM

Vyplatí se kupovat profi nářadí?

Vyplatí se kupovat profi nářadí?