U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Všechno, co potřebuješ: rychlost, přesnost, spolehlivost

Kategorie: Dílna speciál | Autor: jj, FOTO skil

Od roku 1924, kdy firma SKIL přišla na trh se svým vynálezem – kotoučovou pilou, se trvale zapsala do povědomí uživatelů jako průkopník v oblasti elektrického ručního nářadí. Každý rok přichází na trh s několika novinkami. Jejím heslem, podle kterého se řídí, je: SKIL – všechno, co potřebuješ.

Předností výrobků SKIL je nejen pestrá nabídka elektrického nářadí, ale i jeho kvalita, technické vlastnosti, jednoduché ovládání a v neposlední řadě i příjemná cena. Ukažme si to na příkladu několika akumulátorových vrtacích šroubováků. I zarytí obhájci “kabelů” se totiž dříve či později přesvědčí o výhodách akumulátorového nářadí. Je jí především mobilita – akumulátorové nářadí je možné využít i tam, kde je zdroj elektrické energie nedostupný či kde délka přípojného kabelu je při práci na obtíž. Aku vrtací šroubováky SKIL mají několik typických vlastností: kompaktní design, zajišťující optimální vyvážení a pohodlnou práci; ergonomickou rukojeť, zaručující optimální úhel mezi nástrojem a obrobkem pro přesné vrtání a šroubování (pro větší pohodlí při práci jsou některé typy vybaveny měkkou rukojetí s protiskluzovým povrchem); nízkou hmotnost (včetně akumulátoru se pohybuje v rozpětí 1,5 až 1,7 kg); snadné ovládání na rukojeti; řídicí elektroniku; nastavitelnou rychlost, umožňující klidné spouštění a plnou kontrolu; snadné upevňování a výměnu nástrojů do sklíčidla bez klíče s dvojitou objímkou (výjimkou je 2rychlostní šroubovák 2492 HL, který má 10 mm sklíčidlo s jednoduchou objímkou); pravý a levý chod.

Tip do vaší dílny

* Akumulátorový vrtací šroubovák 2295HA je typickým představitelem snadno dostupného nástroje, vhodného především pro méně náročné kutily. Na českém trhu je novinkou. Doporučená cena: 1490 Kč. Standardní příslušenství: akumulátor 9,6 V s kapacitou 1,2 Ah, 3hodinový nabíječ a oboustranný pracovní nástavec (křížová a drážková hlava).Charakteristika: sklíčidlo 10 mm, pětipolohová spojka VariTorque (umožňuje přesné šroubování a má polohu úplného uzamknutí pro vrtání), rychlost bez zátěže od 0 do 500 ot./min., vrtat lze do oceli (do průměru 6 mm), dřeva (18 mm) a utahovat šrouby do průměru 5 mm.

* Akumulátorový vrtací šroubovák 2490HA uspokojí svými vlastnostmi (podobně jako následující dva výrobky) prakticky každého. Doporučená cena: 2390 Kč. Standardní příslušenství: akumulátor 12 V s kapacitou 1 Ah, 3hodinový nabíječ. Charakteristika: vrtat lze do oceli (do průměru 10 mm), dřeva (20 mm) a utahovat šrouby do průměru 6 mm. Výkonný motor a planetární soukolí zaručují krouticí moment až 15 Nm. Další vlastnosti jsou shodné pro tento i další dva šroubováky: sklíčidlo 10 mm, pětipolohová spojka VariTorque, rychlost bez zátěže od 0 do 700 ot/min.

* Akumulátorový vrtací šroubovák 2590HA Doporučená cena: 2690 Kč. Standardní příslušenství: akumulátor 14,4 V s kapacitou 1 Ah, 3hodinový nabíječ.Charakteristika: vrtat lze do oceli (do průměru 10 mm), dřeva (25 mm) a utahovat šrouby do průměru 6 mm. Krouticí moment až 15 Nm.

* Akumulátorový vrtací šroubovák 2690HA Doporučená cena: 2990 Kč. Standardní příslušenství: akumulátor 18 V s kapacitou 1 Ah, 3hodinový nabíječ.Charakteristika: vrtat lze do oceli (do průměru 10 mm), dřeva (28 mm) a utahovat šrouby do průměru 6 mm. Hmotnost včetně akumulátoru 1,6 kg. Krouticí moment: až 16 Nm.

* Akumulátorový vrtací šroubovák 2492HL Skvělý stroj, který ocení především náročnější chalupáři a kutilové. Doporučená cena: 3690 Kč. Standardní příslušenství: akumulátor 12 V s kapacitou 1,3 Ah, inteligentní 1hodinový nabíječ a plastový kufr.Charakteristika: 10mm sklíčidlo bez klíče s jednoduchou objímkou, pětipolohová spojka VariTorque, oboustranný chod, rychlost bez zátěže 0 – 400 – 1150 ot./min. Dvoustupňová mechanická převodovka totiž zajišťuje vysokou rychlost pro vrtání a nízkou rychlost s vysokým krouticím momentem pro šroubování. Plynulá regulace rychlosti přispívá k účinnějšímu ovládání a přesnosti. Vrtat lze do oceli (do průměru 10 mm), dřeva (25 mm) a utahovat šrouby do průměru 6 mm. Krouticí moment až 20 Nm! Elektronická brzda zajišťuje bezpečnost a zabraňuje přetažení šroubů. Šroubovák má ergonomické a kompaktní držadlo, díky jeho tvaru T zůstává nářadí v každém pracovním úhlu v optimálním vyvážení.

FOTO 1 – 2295

FOTO 2 – 2590

FOTO 3 – 2490

FOTO 4 – 2690

FOTO 5 – 2492HL

Všechno, co potřebuješ: rychlost, přesnost, spolehlivost