U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Publikace

Kategorie: Tržiště | Autor:

Truhlářské práce II

Karel Pavas

176 stran, 129 Kč, Grada

Prodejny pro kutily nabízejí velké množství materiálů pro výrobu nábytku a velký výběr je také v nabídce nářadí, lepidel, nátěrových hmot, nábytkářského kování a spojovacího materiálu. Kniha Truhlářské práce II vám pomůže zorientovat se v nabídce, ale také nabídne pracovní postupy výroby nábytku včetně námětů a ukázek. Autor text doplnil svými kresbami.

Prevence a odstraňování vlhkosti

Martin Blaha, Ladislav Bukovský

124 stran, 145 Kč, ERA

Příčiny vlhkosti ve stavbách a následné projevy poruch na stavebních materiálech bývají různé. Autoři publikace pomáhají čtenáři zorientovat se v problematice a radí, jak je možné se vlhkosti vyvarovat a zbavit se jí. Nechybí ani kapitola o chybách, které se nejčastěji dějí při rekonstrukcích.

Obklady a dlažby

Eduard Justa

168 stran, 145 Kč, ERA

Kniha je určena čtenářům, kteří si chtějí udělat přehled o sortimentu obkladových materiálů, dlažeb, lepidel a tmelů nebo se sami chystají obložit stěnu či položit dlažbu. Dozvíte se vše potřebné od přípravy podkladu přes výběr materiálů až po návod, jak postupovat. Podrobně je rozepsána technika obkládání výklenků, rohů, oken, dveří, sprchových koutů, van, lepení zrcadel apod. Další kapitoly jsou věnovány vadám materiálu a dalším navazujícím řemeslům.

Osvětlení neosvětlitelných prostor

Jiří Plch, Jitka Mohelníková, Petr Suchánek

136 stran, 185 Kč, ERA

Každý ví, že nejzdravějším osvětlením je denní světlo. Málokdo ale tuší, že i do místnosti, kterou bylo dříve možné osvětlit pouze umělým osvětlením, lze zavést denní světlo v dostatečném množství zabudováním tzv. světlovodů. Kniha pojednává hlavně o tomto tématu, ale také je zmíněno osvětlení optickými vlákny a použití tzv. anglických dvorků.

Stavíme schodiště

Marie Sedláčková, Eva Škrabalová

120 stran, 145 Kč, ERA

Kniha je určena všem, kdo potřebují vybudovat schodiště v domě či bytě nebo rekonstruují stávající objekt – budují podkroví, nadstavují dům, spojují nad sebou umístěné byty nebo provádějí jiné úpravy, kdy je zapotřebí spojit dvě nebo více podlaží. Kromě zákonitostí při návrhu schodišť, vysvětlení konstrukce a řady praktických rad čtenář také najde příklady realizací českých firem či řešení bezbariérových přístupů do vyšších podlaží.

Uvedené publikace si můžete písemně objednat na adrese: Časopisy pro volný čas, s. r. o., Zelený pruh 95/97, 140 00 Praha 4, kde vám zařídí jejich zaslání na dobírku přímo z nakladatelství ERA nebo Grada Publishing. Prosíme, při objednání uvádějte svoje telefonní číslo!

Publikace