Vraťte zašedlému dřevu přirozenou barvu

UV záření způsobuje na povrchu dřeva nejen našedlé zbarvení, ale především negativně ovlivňuje jeho pevnost. Nátěry na takto zvětralý povrch špatně přilnou a brzy se olupují, proto je zapotřebí dřevo nejprve ošetřit. Čisticí prostředek na zašedlé dřevo nabízí ve svém sortimentu BONDEX, osvědčená značka nátěrových hmot dánského výrobce, firmy Dyrup. BONDEX Holz Neu je gelový prostředek, který nejen vrátí zašedlému dřevu přirozenou barvu a vzhled, ale zároveň ho vyčistí a zregeneruje. Hodí se zejména pro tvrdé venkovní dřevo.

 

Nátěr dřevo rovněž vyčistí

 

Bezbarvý BONDEX Holz Neu se používá k ošetření a údržbě všech druhů dřeva a dřevěných prvků, zejména v exteriéru. Díky gelovité konzistenci je velice účinný třeba při obnově zahradního nábytku, jako jsou stoly, židle a lavice z tvrdého a exotického dřeva. Lze jej však použít i na měkké dřeviny.

 

Postup práce:

•          Podklad musí být čistý, suchý a pevný. Případné nečistoty, prach a hrubou špínu očistěte štětkou nebo měkkým hadříkem.

•          Zchátralé dřevo je nutné vyměnit, BONDEX Holz Neu už mu nepomůže. Že je zchátralé poznáte zasunutím šroubováku nebo špachtle do dřeva. Zchátralé dřevo je měkké a rozpadá se.

•          Pomocí štětky, štětce nebo houbičkou naneste rovnoměrně a v dostatečné tloušťce BONDEX Holz Neu na povrch dřeva a minimálně 10 minut nechte působit. Při obzvlášť znečištěném povrchu naneste ještě další vrstvu a nechte déle působit. Pak pomocí např. štětky nebo jiným vhodným nástrojem čistěte ve směru dřevěných vláken. Nástroje po skončení práce očistěte vodou.

•          Po důkladném proschnutí povrchu dřeva jej ošetřete vhodným prostředkem BONDEX (např. BONDEX Exotic Oil, BONDEX Decking Oil, BONDEX Matt, BONDEX Satin, BONDEX Superior apod.), aby byla dosažena dlouhodobá ochrana před opětovným zašednutím.

 

K dispozici je litrové a dvouapůllitrové balení

 

Doporučená cena: 379 Kč/1 l, 879 Kč/2,5 l

Další informace získáte nawww.ppg.com.

TEXT: REDAKCE
FOTO: BONDEX

Vraťte zašedlému dřevu přirozenou barvu