U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

VLNITÉ A TRAPÉZOVÉ DESKY Z POLYKARBONÁTU

Kategorie: Stavba | Autor: pet

NOVÉ MATERIÁLY PRO STAVBU I RENOVACE 6.

Ideálním produktem pro zastřešení pergol a teras jsou vlnité a trapézové desky z polykarbonátu. Umožňují podle potřeby vytvořit plochy průhledné, průsvitné i neprůsvitné.

Jedná se o profilovaný PC materiál. Je cenově dostupný se širokým spektrem použití. Z celé řady výhod se můžeme zmínit například o jeho vysoké odolnosti vůči počasí a velké UV rezistenci. Zaručuje to vysoká kvalita polykarbonátu s oboustranným UV filtrem. Desky Marlon CS/CSE nerozbije ani krupobití, na což poskytuje výrobce záruku v délce 10 let.

   Další výhodou je jejich snadná údržba. Velmi hladký a lesklý povrch zamezuje růstu mechů a hub. Na povrchu minimálně ulpívá špína. V neposlední řadě je výhodou i strukturovaná vnitřní strana u desek typu CSE, která zabraňuje oslnění od slunce a vytváří velice jemné zastínění. Světelná prostupnost v čirém provedení činí až 80 %. Různé barevné odstíny umožňují regulaci prostupu slunečního záření.

   A kde všude je možné vlnité a trapézové desky použít? Vhodné jsou k zastřešení pergol, verand, teras, ale také třeba ploch určených ke hrám dětí nebo pro sport (zastřešení stolu na stolní tenis apod.). Posloužit mohou i k vytvoření přístřešku pro jízdní kola, parkovacích míst pro automobily, krytí bazénu aj.

   Výrobní řada Marlon CS/CSE je k dispozici v podobě vlnitých desek profilu 95/38 nebo trapézových desek profilu 76/16 v tloušťce 0,8 mm. Mnoho dalších jiných profilů je z plastu PVC. Klíčové rozměrové detaily jsou k dispozici u prodejců.

   Desky jsou vyráběny v probarvení od klasické čiré, po kouřovou až k méně běžným barvám (červená, zelená, šedá) v mnoha různých délkách. Desky Marlon CS/CSE mají vynikající požární vlastnosti, což je činí vhodným materiálem pro použití jak v domácnostech, tak v průmyslu.

   Kromě vlnitých a trapézových desek nabízí výrobce i komůrkové. Jedná se o vícestěnné (dutinkové – komůrkové) plastové desky, které díky své vnitřní struktuře a použitému druhu plastu, vykazují vynikající tepelně-izolační, mechanické a protipožární vlastnosti.

Vlnité a trapézové desky, včetně komůrkových, vyrábí firma BRETT MARTIN LTD. Prodávají se v ceně od 189 do 344 Kč/m2. Pro sezónu 2006 jsou nabízeny i speciální programy např. Zahradní program – skleníky a pařníky. Více informací naleznete na www.pergoly.cz.

Popisy k obrázkům

Autor fotografií: FOTO LANIT PLAST

VLNITÉ A TRAPÉZOVÉ DESKY Z POLYKARBONÁTU