U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Víceúčelový akumulátorový přístroj

Kategorie: Dílna | Autor: mat

TECHNIKA

Akumulátorový přístroj QUATTRO 12 V je zajímavým mnohoúčelovým “kombajnem”, který může vykonávat snad všechny kutilské činnosti. Všechny komponenty jsou poháněny jedinou motorovou jednotkou, jejich výměna je snadná a rychlá a celek vyhlíží i funguje velice uspokojivě. Čtyři strojky v jednom kufříku Firma Black&Decker, která začala akumulátorové nářadí před lety vyrábět, vyvinula přenosný univerzální přístroj, skládající se z pohonné jednotky a čtyř nástavců tvořených vrtačkou, šroubovákem, přímočarou pilou a bruskou. Protože každá výměnná hlava má svou vlastní převodovku, pracují výměnné nástavce vždy v optimálním režimu; tomu může pomoci i plynulá elektronická regulace rychlosti, kterou lze otáčky či kmity přizpůsobit opracovávanému materiálu. Vrtání a šroubování zajišťuje hlava s rychloupínacím sklíčidlem do průměru 10 mm, doplněná 24stupňovou předvolbou krouticího momentu. Přímočará pila vyžaduje nasazení příslušné výměnné hlavy, pro broušení se nasadí bruska trojúhelníkového tvaru. Pro snadné uvolnění či instalaci výměnné pracovní hlavy je použit jednoduchý západkový mechanismus. QUATTRO 12 V je poháněn nikl-kadmiovým akumulátorem o napětí 12 voltů a s kapacitou 1,5 Ah. Pohonná jednotka má ergonomicky tvarovanou rukojeť potaženou měkkou pryží. Proti neúmyslnému spuštění při neopatrném zacházení je přístroj vybaven bezpečnostní pojistkou.

Co QUATTRO umí

Vrtání: při vrtání kvalitním vrtákem o průměru 5 mm vystačí dostatečně nabitý akumulátor na přibližně 200 děr do prkna z tvrdého dřeva o síle 2 cm nebo na 284 děr do smrkového prkna silného 2,5 cm, případně na 166 děr do ocelového plechu o tloušťce 1 mm či na 33 děr o hloubce 4 cm v cihlovém zdivu.

Šroubování: QUATTRO 12 V na jedno nabití zašroubuje do smrkového dřeva 245 vrutů bez předvrtání, do tvrdého dřeva o síle 2 cm 120 vrutů.

Řezání: V dřevotřískové desce o síle 1,5 cm je možno provést řez o souhrnné délce 3,5 metru. Pilový nástavec je vybaven rychloupínáním pilových listů.

Broušení: Hrubé nehoblované smrkové prkno je možno brousit 13 minut. K broušení se používají brusné papíry na suchý zip s dlouhou životností.

QUATTRO 12 V se dodává v kufříku spolu s nabíječkou a soupravou základního příslušenství.

Technické údaje

Typ    
   
   
   QUATTRO 12 V – KC 2000 FK

Napětí    
   
   
   12 V

Otáčky na prázdno   
   0-500 ot./min.

(vrtání, šroubování)

Kmity na prázdno (řezání)    0-500 ot./min.

Kmity na prázdno (broušení)   0-500 ot./min.

Záruka    
   
   
   2 roky

Cena vč. DPH    
   
   6690 Kč

Víceúčelový akumulátorový přístroj