Venkovní rolety pro všechna roční období

Okny a dveřmi uniká 30–40 % z celkové ztráty tepla domu. Venkovní rolety představují jednu z nejlepších a nejefektivnějších zábran před únikem tepla skrz okenní otvor rodinných domů a bytů. Zajišťují dodatečnou izolaci a tepelnou ochranu. Rolety pomáhají snižovat spotřebu energie v naší domácnosti tím, že minimalizují tepelné ztráty v zimě a redukují příjem tepla v horkých dnech. Nejvyšší úspory dosáhneme, pokud ovládání rolet necháme na řídicích systémech. Automaticky ovládané rolety vybavené čidly sníží náklady na vytápění o 25 až 30 %.

 

Venkovní rolety v překladu

 

Nezanedbatelný význam mají rolety i z hlediska ochrany oken před mechanickým poškozením od krup a kamínků odletujících od aut. Roleta také izoluje od hluku zvenčí, například od projíždějících aut. Kvalitní venkovní rolety (např. Climax) sníží vnitřní hluk až o 16 dB, což uvnitř místnosti vnímáme jako pokles hlučnosti o polovinu. Většina rolet je také vyplněna velice efektivním izolačním systémem v podobě PUR pěny.

 

 

Rolety lze doplnit o sítě proti hmyzu integrované přímo do roletového boxu. Tento promyšlený systém oceníme v boji proti nezvaným lezoucím i létajícím hostům. Síť proti hmyzu se ovládá mechanicky nezávisle na roletovém systému.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: CLIMAX

Venkovní rolety pro všechna roční období