Věnec s papírovými květy

Rozkvetlý věnec vytvoříme technikou quilling z barevných papírů. Podle toho, jaké zvolíme, budeme mít věnec jednobarevný nebo pestrý.

Výroba tohoto věnce je jednoduchá, může se stát i společnou zábavou pro maminky a děti. Ani finančně není vytvoření věnce nákladné, potřebujeme především slaměný věnec a barevné papíry. A co je to quilling? Quilling je technika tvoření z různě svinutých proužků papíru, v poslední době velmi populární.

Při tvorbě květů pracujeme s jednou nebo dvěma šířkami proužků. Použijeme-li dvě šířky, dáváme užší proužek do středu květu a širší na okvětní plátky. Květ můžeme zhotovit z jedné barvy, můžeme střídavě slepit několik odstínů jedné barvy nebo můžeme spojit několik různě barevných proužků a vytvořit tak pestrobarevný květ. Pokud vytváříme květy se středem, přilepíme na začátek jeden celý nebo polovinu žlutého proužku podle toho, jak výrazný střed chceme mít.

BUDEME POTŘEBOVAT

1 barevné papíry 2 slaměný korpus na věnec 3 organtýn 4 stužku 5 lepicí pistoli nebo dvousložkové lepidlo 6 špejle 7 řezák 8 nůžky 9 lepidlo na papír

 

TEXT, REALIZACE A FOTO: Alena Isabella Grimmichová

Věnec s papírovými květy