Ve slavnostních barvách

Rubrika: Interiér

Také si neumíte představit Vánoce bez zapálených svíček? Jejich mihotavé plápolající světlo přece jen aspoň trochu rozveselí tmavé zimní noci.

Stříbrné papírové ubrousky, 49 Kč za 30 ks (www.ikea.cz)

Nejenom nejrůznější světýlka, také výrazné zářivé barvy napomohou smířit se s nekonečně dlouhou tmou za okny. Červená, bílá, zlatá a stříbrná jsou vánoční stálice, které pomáhají udělat zimu, zvláště tu beze sněhu, přece jen o něco snesitelnější. Tyto barvy volíme hlavně při vybírání ozdob na stromeček. Jakpak by ne, když tak krásně kontrastují se zeleným jehličím! Stejně uvažovali již naši předkové, kteří věšeli na smrčky a jedličky červená jablíčka a pozlacené ořechy.

Papírová závěsná lampa Strala, o 70 cm, 199 Kč (www.ikea.cz

V „rozsvícení“ zimy nezůstáváme jen u ozdob na stromeček. V oblíbených vánočních barvách, které tak nějak samozřejmě vyvolávají pocit slavnostní atmosféry, můžeme mít stále připravený ubrus, prostírání, papírové ubrousky. Tuto základní výbavu lze snadno doplnit zlatými či stříbrnými svícny s barevnými svíčkami a spoustou dalších drobných dekorací a bytových doplňků, jako jsou hrníčky, talíře, tácy, vánoční utěrky, polštáře, přehozy i drobné sošky.

TEXT: MARTINA LŽIČAŘOVÁ
FOTO: ARCHIV FIREM

Ve slavnostních barvách