U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

UŽITEČNOSTI

Kategorie: Oznamovatel | Autor:

Čimelice 2000. Tradiční výstava květin, zahradních doplňků, drobného zvířectva a nábytku. Termín: 24-27. srpna 2000, letos již od čtvrtka! Místo: Zahradnictví Čimelice (okres Písek!) CC-01003

Postel na míru. O přednostech lamelových matrací se toho ví již hodně. Výrobce nábytku, firma Jelínek z Valašského Meziříčí přichází ještě s dalším vylepšením. Vyrábí totiž ortopedické matrace s nastavitelným pneumatickým systémem přesně podle váhových kategorií, což zaručuje opravdu zdravé spaní. Mají snímatelný vyvařovací potah a protože jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadných materiálů, jsou vhodné i pro alergiky a astmatiky.

Vitamix. Tak se jmenuje řada kompletních biologicky účinných látek určených jako přísada do krmiva pro téměř všechna domácí zvířata. Ve specifickém složení pro drůbež, selata, králíky, kozy, ovce i spárkatou zvěř získáte Vitamix v podniku Biofaktory, Na Chvalce 2049, Praha 9 – Horní Počernice.

Vařič nejen na dovolenou. Výhodou přenosného plynového vařiče je malá váha – necelé dva kilogramy, a jeho skladnost – dodává se s plastovým kufříkem. Není potřeba žádná těžká a neskladná plynová bomba, protože ta je jen v malé lahvi, která se vkládá do vařiče vedle hořáku. Díky speciálnímu tepelnému systému se plyn spotřebovává beze zbytku. Vařič má vysokou výhřevnost, plynulou regulaci hořáku, jednoduchou a bezpečnou obsluhu. V případě přetlaku v plynové náplni nebo při zhasnutí plamene se přívod plynu automaticky uzavře. Cena tohoto vařiče je přibližně 950 Kč.

Okapy bez nečistot. Do podzimu je sice ještě daleko, ale na zlatohnědý příval listí, který směřuje nejen na trávníky a cesty kolem chalup a chat, ale i do okapů, bychom měli myslet už dnes. Pokud totiž listí a nečistotu v okapových rourách necháte, spolehlivě se v nich udrží – a za pár let budou zralé k výměně. Máme pro vás dobrou radu: Kupte si pletivo, podobné, jako používají králíkáři (solventnější mohou sáhnout po speciální síťové vložce z plastu) a ohněte je jako na uvedeném obrázku, tedy ne úplně dokola). A na podzim vám do okapu budou padat jen drobné nečistoty, které splaví déšť kanálkem, který necháme mezi okraji pletiva.

Pokojové rostliny. Nakladatelství IKAR se ve svém vydavatelském záměru specializuje především na knihy, které chtějí zpříjemnit život a životní prostředí. Tentokrát vydalo další publikaci, která se jmenuje Babiččiny pokojové rostliny. Vláká nás do zahradnických vědomostí našich předků, napoví nám jak správně postupovat při nákupu a výběru rostlin a nevynechává samozřejmě kapitoly týkající se pečování o tyto křehké zelené domácí společníky. CC-00886

UŽITEČNOSTI