Usnadněte si vánoční úklid

Každý chce mít o Vánocích domácnost hezky uklizenou – ale současně se zbytečně neuštvat. Nejnáročnější je asi mytí oken a údržba podlah. Úklid mohou usnadnit různí pomocníci a některé šikovné tipy.

 

Sety na úklid podlahy Easy Wring and Clean a Easy Wring UltraMat

 

Kdo by rád myl okna
Doslova revolucí v mytí oken je elektrický čistič okenEcovacs WINBOT (W710), který umí čistit okna za vás. Jeho použití je velmi jednoduché: připojíte Winbot do sítě a umístíte jej na plochu, kterou chcete čistit. Po zapnutí se Winbot přisaje ke sklu a poté stačí zapnout přístroj jedním tlačítkem. Vyčištění okna zajistí Winbot zcela automaticky, nebo můžete k jeho ovládání použít dálkový ovladač. Po čištěné ploše se pohybuje pomocí silikonových pásů. Cena v síti Euronics je 6 990 Kč.

Jiným pomocníkem je  čistič oken Leifheit. Elektrický čistič okna vyčistí, vyleští a dokonce zvládne i odsát vodu. S prodlužovací rukojetí snadno dosáhnete do jakékoliv výšky, i na střešní okna, a nebudete tak potřebovat židli ani žebřík. Cena v síti Kasa.cz je 1 299 Kč.

Do třetice elektrickývysavač na oknaWindomatic od Viledy. Nejen že odsaje všechnu špinavou vodu do integrované vodní nádržky s objemem 100 ml, ale speciální dvojitá gumová lišta navíc zajistí okna bez jediné šmouhy. Na jedno nabití vydrží v provozu až 20 minut, pro úplné nabití potřebuje 6 hodin. Cena v e-shopu 1 199 Kč.

 

 

Jak udržovat podlahy v čistotě
Vytírat podlahy hadrem je již dávno přežitkem. Šetřete svá záda i čas a pořiďte si úklidovou sadu, se kterou bude udržování podlah hračkou. Vileda nabízí praktické sety s třídílnou násadou a ždímacím vědrem opatřeným moderní šlapací mechanikou, takže si ušetříte zbytečné ohýbání a namáčení rukou do špinavé vody. Set Easy Wring and Clean (cena v e-shopu 849 Kč) má v porovnání s ostatními třásňovými mopy opravdu velikou hlavici. Set Easy Wring UltraMat (cena v e-shopu 999 Kč, v síti Kasa.cz 949 Kč) má speciální plochý mop z mikrovláken.

Pro suchý  úklid využijete mechanický zametač kobercůRegulus Supra 11950 od Leifheit. Spolehlivě a rychle zamete prach, špínu, vlasy, chlupy a drobné nečistoty, nevíří prach a je vhodný i na hladké podlahy. Cena v síti Kasa.cz je 609 Kč.

 

 

Robotický vysavač a mop
Skvělou pomůckou, která si poradí i s těžce dostupnými místy, jsou akumulátorové robotické vysavače. Po místnosti se orientují pomocí infračervených a dotykových senzorů, takže nenarážejí do nábytku a zdí a dokážou se vyhnout nejrůznějším překážkám. Kvalitnější robotický vysavač dnes umí vysávat z různých druhů hladkých povrchů. Robotický vysavač Roomba 620 pořídíte v síti Euronics za 8 389 Kč.

Virobi od Viledy je jednoduchý robotický mop, který shromažďuje a zadržuje prach i chlupy na elektrostatickém hadříku. Bez problémů vyčistí podlahy podél zdí a zároveň díky své speciální konstrukci a výšce pouhých 5,5 cm se pohodlně dostane i pod většinu nábytku, kam běžným mopem nezajedete. Stačí zmáčknout jedno tlačítko a Virobi vám uklidí celý byt. A pokud narazí na překážku, odrazí se a pokračuje dál. Funguje na dobíjecí baterie. Přístroj nastavíte na 30minutový nebo 90minutový program. Je vhodný na všechny typy podlah a zakoupíte ho v běžných sítích hypermarketů a na e-shopech od 899 Kč.

 

Kuchyně a koupelna
S nádobím si poradí houbička PUR active od Viledy, vyrobená ze speciálního PUR aktivního materiálu, který špínu nejdříve jen naruší a teprve potom ji odstraní. Díky tomu nedochází k poničení kuchyňského vybavení.

V kuchyni, koupelně i jinde se uplatní unikátní hadřík Actifibre, novinka letošního roku od Viledy. Hodí se na všechny povrchy a díky použitému materiálu z mikrovláken za sebou nezanechává žádné chlupy ani šmouhy. Navíc je výjimečně savá. Actifibre hadřík po použití a vyždímání velmi rychle schne. Je možné jej opakovaně prát v pračce.

Na čištění chladničky a mikrovlnné trouby postačí jednoduché prostředky. Na umytí vnitřního prostoru chladničky můžete použít teplou vodu s čistícím prostředkem, ale účinná je i voda s octem.

Tip na vyčištění mikrovlnné trouby: Nakrájejte citron na plátky, vložte jej do misky s vodou a v mikrovlnné troubě nechte chvilku ohřát. Nečistoty pak odstraníte mnohem snáz.

 

TEXT: IVA TVRZOVÁ
FOTO: ARCHIV FIREM

Uložit

Usnadněte si vánoční úklid