Usmívající se ramínka

I taková obyčejná věc, jako je dřevěné ramínko na šaty, nám může po ránu zvednout náladu. Nevěříte? Třeba když na sebe vezme podobu veselých postaviček či zvířátek.

Kouzlit se dá s nápaditě uvázanými stuhami a drobnými dřevěnými dekoracemi

Hlavička kašpárka, andělíčka a dalších postav může být vyříznuta ze dřeva současně s ramínkem, nebo vytvarována z jiného materiálu, především z keramiky. Po takových doplňcích svého šatníku se můžete poohlédnout na různých prodejních výtvarných akcích.
Ramínko lze ozdobit i jednodušeji – ovinout ho barevnými stuhami, nalepit dřevěné motivy, vlastnoručně pomalovat nebo vylepšit obrázky pomocí ubrouskové techniky a přelakovat. Kdo umí šít, může dřevo změkčit omotaným vatelínem a pak ramínko obšít pestrou látkou.

Pro oblečení z jemných látek a úpletů se hodí měkká ramínka potažená látkou

Hezky také vypadají ramínka nastříkaná různými barvami, takže skříň „rozkvete“, i kdyby v ní převládalo tmavé oblečení.

Při volbě barev nás nic neomezuje

 

Připravila: Iva Tvrzová
Foto: Michal Tvrz, Shutterstock a archiv firem

Ramínko s keramickým kuchařem pro labužníky (výtvarník Stanislav Čermák)

 

Koho by nepotěšilo ramínko s keramickou hlavičkou slavné automobilové závodnice Elišky Junkové? (výtvarník Stanislav Čermák)

Vyrobte si

Barevné spreje

Pomocí barevných sprejů můžeme dát trochu jinou tvář téměř čemukoliv, třeba z úplně obyčejného dřevěného ramínka udělat hezký funkční doplněk. U univerzálních akrylátových barev Primalex ve spreji můžeme vybírat z 24 odstínů a také stříbrný a zlatý metalický sprej. Barvy rychle schnou a mají vysokou přilnavost. Vhodné jsou nejen na dřevo, ale i na kov, plast a keramiku, do interiéru i exteriéru.

primalex.cz

 Pestrá ramínka ve skříni nejen hezky vypadají, ale pomocí různých barev můžeme odlišit i typy oděvů

1 Připravíme si ramínko, barvu ve spreji a papírovou maskovací pásku

 


2 Části, které nechceme obarvit, například kovový háček, zakryjeme maskovací páskou a až poté ramínko přestříkáme barvou. Po zaschnutí pásku opatrně odstraníme

 

Připravila: Iva Tvrzová
Realizace a foto: Primalex

Usmívající se ramínka