Tráva, co neposekáte, neexistuje

Rubrika: Market, Zahrada

Koukáte nenápadně přes plot k sousedům a tiše závidíte jejich upravený trávník? Pravidelné sečení zná každý majitel domku a také ví, jak rychle dokáže tráva růst a jakou námahu může představovat její pravidelná úprava a sečení. Chcete mít stále noční můry při pohledu na vaši sekačku ukrytou v garáži?
 
Každý majitel trávníku zná ten pocit, když v sobotu ráno kouká z okna a říká si „měli bychom posekat“. Jenže upřímně, komu by se chtělo? Sekačka je těžká a špatně se s ní manipuluje. Elektrický kabel, který jsme několikrát málem přejeli, nahradila startovací šňůra, která dělá ze sekačky stroj určený téměř výhradně pro muže. Jak naschvál je zrovna nejteplejší den v celém týdnu a trávu máme až za ušima (a nejen tam). Alergici si během sekání sotva stíhají utírat nos a za týden by to chtělo vzít znovu, protože ještě ten den přišel vydatný déšť. Často potom koukáme k sousedům se svraštělým obočím s myšlenkou, že „jim se to seká“, když mají zahradu o polovinu menší.
 
Každým rokem, když poprvé otevíráme dveře garáže, vyjíždíme se sekačkou před vrata, doplňujeme hladinku benzínu a znovu a znovu škubeme startovací šňůrou s nadějí, že při dalším škubnutím to už určitě „nahodíme“, si zoufale přejeme, abychom si už mohli vychutnávat vůni čerstvě posekané trávy a pohled na perfektně upravený trávník s hrníčkem kávy v ruce. Dostat se k cíli lze vždy několika cestami. Kdo by se nechtěl vydat tou nejjednodušší?
 
Sekaček je přehršel, ale jak si mezi nimi vybrat skutečně kvalitní stroj, který nám doopravdy ušetří práci i čas a nebude záležitostí jen na jednu sezónu? Co takhle sekačka, která by se dokázala snadno přizpůsobit podmínkám sečení, ať už se jedná o trávu po dešti, vyprahlou sluncem nebo přerostlý trávník na chatě? Na tyto otázky existuje jedna stručná odpověď, RPM 5140 V – Riwall sekačka s čtyřrychlostní převodovkou.
 
Jestli si potrpíte na styl a zároveň vyžadujete maximální funkčnost, minimální námahu a ušetřený čas, sekačka Riwall RPM 5140V s čtyřrychlostní převodovkou Vám splní vaše přání. Velmi silný motor se systémem OHV a snadným startováním je příjemně tichý. Špičková francouzská převodovka GT s dlouhou životností se dokáže dokonale přizpůsobit podmínkám sečení. Zvolením jedné ze čtyř rychlostí pojezdu vás nezastaví včerejší vydatný déšť ani několikadenní sucha. Hravě poseče i velmi krátký, nebo naopak přerostlý trávník, takže si díky možnosti bočního výhozu poradí i s několika týdny nesečenou, přerostlou trávou. Další výhodou je i funkce mulčování. Při mulčování trávu uvnitř šasi rozsekáte na drobné kousíčky a vpravíte zpět do trávníku. Nemusíte se tak starat o vysypávání koše a ještě trávníku dodáte potřebné živiny zadarmo. Navíc, jako u všech zahradních strojů Riwall, je zde možnost prodloužení záruky na 4 roky.
 
Sekačka Riwall RPM 5140V s funkcí 4v1 pro sběr, mulčování, zadní i boční výhoz poskytuje velmi pohodlné ovládání. Puchýře na rukou budou minulostí díky měkčeným a výškově nastavitelným řídítkům, která jdou snadno složit pro jednoduchý transport, takže si sekačku můžete v klidu odvést i na chatu. Každý má jiné priority, co se týče výšky posekané trávy, proto se nabízí 7 pozic pro nastavení výšky sečení, kde nechybí ani pozice pro velmi nízký, „anglický trávník“. I alergici zajásají, objemný koš s plastovým topem má odvod vzduchu do stran a tkanina má různě propustné vrstvy, které umožňují sběr i při velmi nízké propustnosti prachu. Spotřeba kapesníčků se tedy výrazně snižuje a sní únava i čas strávený sekáním.
 
Představte si, že teď už to je váš soused, kdo kouká zamračeně na vaši perfektně upravenou zahradu s myšlenkou „jemu se to seká, když má tak suprovou sekačku“. A až opět otevřete vrata garáže, kde čeká tahle krasavice, budete se těšit, až ten stroj konečně nastartujete a bude jedno, jaké podmínky vám zrovna příroda nachystala!

Více o výrobku a dalších sekačkách značky Riwall naleznete na www.garland.cz

Tráva, co neposekáte, neexistuje