Trávník bez plevele

Hnojiva obvykle nerozlišují mezi pěstovanou rostlinou a plevelem a k naší škodě podporují růst obou. To však neplatí pro TRAVIN. Toto moderní hnojivo z řady FLORIA je vyvinuto speciálně pro udržení trávníku v bezplevelném stavu. Kromě živin obsahuje i selektivní herbicidy, které likvidují dvouděložné plevele (sedmikrásky, pampelišky aj.), a přírodní horninu ZEOLIT. Docílit dokonalého anglického trávníku lze díky tomuto chytrému hnojivu rychle a jednoduše.

 

Po rozhození TRAVINU dochází vlivem dešťových srážek nebo zálivky k pozvolnému uvolňování herbicidních látek. Tyto herbicidy, jimiž je napuštěn ZEOLIT, vstupují do plevele přes jeho kořeny a půdu. Proto není jejich vliv okamžitý, ale účinkují pozvolna po dobu 2 měsíců. Nejlépe působí na drobné plevele do velikosti dvou pravých listů, na vzrostlé plevele TRAVIN nestačí.
Společně s tím hnojivo dodává do trávníku všechny hlavní i vedlejší živiny v optimálním poměru. Protože jsou v dobře přijatelné formě, trávník vyživují po celou dobu působení TRAVINU. Takže zatímco jsou plevele úspěšně vytlačeny, trávník utěšeně roste a prospívá.

 

Proti mechům
Po uvolnění všech herbicidních látek začíná ZEOLIT plnit v trávníku další roli. Stává se důležitou složkou, která na sebe umí vázat živiny a vláhu, půdu provzdušňuje a neutralizuje její pH. A v takovém trávníku se již mechům nedaří. Je šetrný vůči životnímu a prostředí (pozvolné uvolňování herbicidních látek) a bezpečný pro domácí mazlíčky. Je vynikajícím pomocníkem všude tam, kde chceme vytvořit ideální podmínky pro růst krásného zdravého pažitu, který bude ozdobou vaší zahrady.

FLORIA Trávníkové hnojivo TRAVIN od společnosti AGRO CS, a.s., můžete zakoupit v hobby marketech a zahradních centrech v balení 0,8 kg za 107 Kč, v balení 4 kg za 362 Kč, v balení 8 kg za 655 Kč a v balení 20 kg za 1455 Kč.

TEXT: REDAKCE
FOTO: AGRO

Trávník bez plevele