Traktor – zahradní pomocník na celý rok

Rubrika: Market

Zahradní traktory jsou nedílnou součástí řady domů s většími pozemky. Zdaleka to nejsou jen prvotřídní sekačky trávy na velkých plochách, ale díky široké škále příslušenství se jedná o stroje využitelné na zahradě a v jejím okolí po celý rok.

Kdo má větší pozemek a chce při sekání trávy zažívat opravdový komfort podpořený neskutečnou sílou motoru, zahradní traktor je pro něj správnou volbou. Všeobecně platí, že role traktoru začíná tam, kde běžná sekačka nestačí, nebo kde byste se s ní při sekání velkého či členitého pozemku hodně nadřeli.

Zahradní traktor XHTY 240 4WD patří k tomu nejlepšímu, co si v dané komoditě můžete pořídit. Díky pohonu všech čtyř kol trumfuje při práci ve složitějším terénu nebo za ztížených podmínek.

Traktory jsou silné stroje s motory o výkonech třeba i přes 13 kW a záběrem sekačky až 122 cm. Mohou mít sběrný koš o objemu až 360 l, což je hodnota odpovídající průměrnému objemu zavazadlového prostoru moderních vozů nižší střední třídy.

Velice praktický zahradní traktor MTF 1430 HD je oblíbeným strojem pro svůj výkon, kompaktní rozměry a obratnost.

„Při výběru traktoru je důležité, jak chcete stroj využívat, jak velkou plochu budete sekat, jaké máte na stroj nároky a rozhodovat asi budou i vaše finanční možnosti. Rozhodně platí, že pokud se zahradními traktory nemáte žádné zkušenosti, měli byste vyrazit k osvědčenému prodejci zahradní techniky“, radí Martin Suchý, produktový manažer společnosti Mountfield. Kromě toho, že vám s výběrem vhodného stroje splňujícího vaše nároky odborně poradí, můžete čerpat i další výhody v podobě prodloužených záruk, sestavení stroje, zprovoznění, dopravy až k domu nebo značkového servisu.

Když chcete stroj využívat jen na sekání a na pozemku máte řadu překážek, například v podobě keřů, stromů a záhonků, měli byste pošilhávat po rideru. Jde o stroje, které mají motor pod sedadlem, takže obsluha má skvělý výhled na sečenou plochu. Rider má kompaktní rozměry, je neskutečně obratný, ovládá se pomocí manuální nebo hydrostatické převodovky, která je vhodná do složitějšího terénu s množstvím překážek. Díky vakuovému sběru trávu dokonale posbírají do koše. Vybírat můžete i stroje s možností mulčování.

Kompaktní zahradní rider Levita LT 61 překvapí pozoruhodnou obratností v terénu. Díky své jednoduché a robustní konstrukci je nenáročný na provoz a údržbu.

Sběr trávy do koše i mulčování nabízejí i traktory, zde navíc existují i stroje s bočním odhozem trávy. Ty jsou využitelné hlavně na loukách či v sadech, prostě všude tam, kde nepotřebujete posekanou trávu sbírat. Traktory mají výkonné motory, větší záběr sekačky i objemnější sběrné koše. Sekačka je osazena dvěma noži, které zaručí perfektní kvalitu sečení. Výhodou traktoru je plovoucí sekačka s antiskalpovacími kolečky, která kopíruje povrch terénu a nesdírá trávník. Při výběru konkrétního stroje dbejte na správný tvar a šířku odhozového tunelu. Měl by být co nejširší, nízko uložený a přímý. V opačném případě by totiž sběr nemohl probíhat dobře a tunel by se často ucpával. Stejně důležitou vlastností u traktoru je i robustní nosný rám z prvotřídní oceli.

Zahradní traktor XTY 190 HD patří k nejprodávanějším modelům na trhu. Jeho kvalitní provedení v kombinaci s moderním designem a řadou nadstandardních prvků ve výbavě stanovily nový trend v oblasti zahradních traktorů.

„U moderních traktorů se v poslední době klade kromě funkčnosti velký důraz na komfort obsluhy. Tomu odpovídá řada vychytávek: například zvuková signalizace při naplnění koše, nastavitelné sedadlo, tempomat, palubní počítač s multifunkčním LCD displejem, světlomety, hydrostatická automatická převodovka, držák na nápoje a další vymoženosti“, doplňuje Martin Suchý z Mountfieldu.

Traktorový vozík

Jak už jsme zmínili, traktory zdaleka nejsou jen výkonné sekačky trávy. Velkou devizou je jejich univerzalita. Můžete k nim připojit nejrůznější příslušenství, a pak se z nich stanou stroje, které vám budou pomáhat celý rok. Asi nejběžnějším příslušenstvím je traktorový vozík na převoz materiálu, ale užitečného příslušenství je daleko víc: rozmetadlo pro aplikaci hnojiv či posypu, shrabovač trávy, travní válec, postřikovač, čistič trávníku sweeper nebo radlice.

Více informací o traktorech naleznete na www.mountfield.cz.

Komerční prezentace

Traktor – zahradní pomocník na celý rok