U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Tipy na vybavení domácí dílny BOSCH(r)

Kategorie: Dům v zahradě | Autor:

Znáte ten okamžik – nápad v hlavě, fantastická představa atypického díla, které změní interiér Vašeho bytu, domku či zkrášlí Vaši terasu. Přeměna takovéto myšlenky v čin někdy však trvá velmi dlouho. Aby se tato bariéra odbourala, stačí mít šikovné ruce a v nich kvalitní nářadí. Při výběru nářadí dbejte na to, aby nářadí bylo spolehlivé a bezpečné. Rada je jednoduchá: velmi výhodným, až podezřele levným nabídkám elektrického nářadí v hypermarketech raději nepodléhejte. Takové nářadí nemá často zajištěný servis a sami přijdete na to, že nevydrží ani jednu sezónu. Doporučujeme se orientovat na značkové nářadí, jehož pořizovací ceny jsou sice o poznání vyšší, ale kvalitou zpracování a výkonem jsou skutečně o generaci výše.

Našim čtenářům jsme zvyklí doporučovat to nejlepší, co lze na trhu nalézti – proto pokud právě přemýšlíte vybavením domácí dílny, přinášíme pár tipů:

Na co si dát pozor při výběru vrtačky?

Důležitým momentem při výběru příklepové vrtačky je její výkon a spolehlivost. Pro běžné práce kolem domu by příkon vrtačky neměl být nižší než 650 Wattů. Vrtačka vybavená elektronickou regulací otáček umožňuje jejich přizpůsobení podle povahy vrtaného materiálu – vysoké otáčky zvolíte např. při vrtání do betonu a velmi nízké při navrtávání keramických obkladů.

Co zvyšuje pohodlí obsluhy?

Výměna vrtáků jednoho průměru za jiný je operací velmi jednoduchou – stačí povolit sklíčidlo a provést záměnu. U sklíčidel s ozubeným věncem musíme mít stále po ruce kličku. Pokud jste si vybrali vrtačku s rychloupínacím sklíčidlem, pak kličku již hledat nemusíte – jednoduše ji už nepotřebujete, protože záměnu vrtáku ve sklíčidle provedete pouze rukou. Tento komfort oceníte.

Náš tip: příklepová vrtačka Bosch PSB 750-2 RPE

Příklepová vrtačka s příkonem 750 Wattů, která svou výbavou přímo hýčká uživatele. Elektronická regulace otáček umožňuje správnou volbu otáček podle povahy vrtaného materiálu. Pro nastavení kroutícího momentu např. při řezání závitů apod je důležitá funkce Power Control. Výhodou je i dvourychlostní převodovka. S touto vrtačkou můžete vrtat do betonu s příklepem až do průměru 20 mm, bez příklepu do oceli do průměru 13 mm a do dřeva do průměru 40 mm. Jednoduchost obsluhy podporuje rychloupínací sklíčidlo, které při výměně vrtáku nepotřebuje kličku, a dále pohodlná antivibrační rukojeť. Vrtačka se prodává v praktickém kufru za doporučenou prodejní cenu 5.590,-Kč.

Jak si poradit s keramickými obklady?

Při vrtání do křehkých materiálů je důležité vypnout příklep. Tvrdé údery příklepového mechanizmu by mohly vážně poškodit obklad i při správně navolených nižších otáčkách. Doporučujeme použít speciální vrtáky do skla, keramiky nebo víceúčelové karátové vrtáky Bosch, které můžete použít pro vrtání do dlaždic až do tvrdosti vrypu 8, eternitu, umělých hmot, hliníku a dále i pro vrtání do jiných lehkých stavebních materiálů. Pro větší otvory doporučujeme použít karátové děrovky Bosch, které jsou k dispozici v průměrech od 25 do 105 mm.

Jak vrtat v místech, kde není elektrický proud?

Rada je velmi jednoduchá: nabídka nářadí zahrnuje i akumulátorové nářadí, které svou mobilností mnohé nadchne a již i v místech blízko u zásuvky nebudete chtít do své ruky vsadit nic jiného, než akumulátorový vrtací šroubovák. S tímto typem nářadí můžete jak vrtat do dřeva a kovu (bez příklepu), tak šroubovat a volit si přitom velikost kroutícího momentu. Nabídka Bosch zahrnuje i akumulátorové kombinované šroubováky, které ještě navíc umějí vrtat s příklepem do zdiva.

Náš tip: akumulátorový kombinovaný šroubovák Bosch PSB 12VE-2

Všechny výhody příklepové vrtačky, šroubováku a mobilního přístroje v sobě spojuje akumulátorový kombinovaný šroubovák Bosch PSB 12VE-2. Umí vrtat s příklepem do kamene až do průměru 10 mm, bez příklepu do kovu do průměru 12 mm a do dřeva do průměru 20 mm. Pro šroubování je vybaven pětistupňovou předvolbou kroutícího momentu. Pohodlí zvyšuje magnetická ploška na přístroji, která lehce udrží potřebné šroubky a pracovní nástavce. Na jediné nabití akumulátorového článku zvládne vyvrtat až 490 otvorů průměru 6×20 mm do měkkého dřeva. Akumulátorový kombinovaný šroubovák se prodává v praktickém kufru – v akční nabídce za 4.990,-Kč (akční nabídka od 17.6.-31.7.2002).

Co je nejlepší na dlouhé rovné řezy?

Každý jistě odpoví – přece okružní pila, která řeže s pomocí dorazu velice přesně a čistě. Málokdo však ví, že do okružních pil existují také kotouče, kterými můžete řezat také dřevo ze stavby plné hřebíků. Pro takové zatížení doporučujeme pilové kotouče Bosch Multi Material. Pro řezání dřevotřískových desek a tvárnic z plynobetonu doporučujeme kotouče Bosch Construct Wood.

Náš tip: okružní pila Bosch PKS 54

Přesné a čisté rovné řezy dosáhnete s pilou, která má bezpečné ovládání a prořez až 54 mm. Snadné je nastevní hloubky řezu rychloupínací páčkou. Okružní pila – v akční nabídce za 3.690,-Kč (akční nabídka od 17.6.- 31.7.2002).

Chystáte se na dovolenou?

Mnoho lidí tráví dovolenou u vody. Příjemná relaxace spojená s koupáním a sluněním někdy však kazí okamžiky zdlouhavého nafukování dětských vodních hraček. Mít tak hustilku, která to vše zvládne za Vás!

A což takhle v autě nebo na kole!

Náš tip: akumulátorová hustilka Bosch PAG 9,6 V

Volné ruce vám dává akumulátorová hustilka Bosch, která s tlakovým výkonem až 8 barů zvládne napumpovat pneumatiky jízdního kola, auta, zvládne nafouknout dětská nafukovadla k vodě. Na digitálním displeji se zobrazí přesné dávkování tlaku vzduchu. S třemi dodávanými adaptéry se dostanete všude. Akumulátorová hustilka Bosch – v akční nabídce s fotbalovým míčem za 2.990,-Kč (akční nabídka od 17.6.- 31.7.2002).

Poradenská linka Bosch : 02/61300482.

Tipy na vybavení domácí dílny BOSCH(r)