Terasa z dřevoplastu

Nejčastěji se jako materiál na terasy používá dřevo, obvyklé jsou i dlažby. Nabízí se ještě další možnost – WPC parkety. Jsou vyrobeny z dřevoplastu, který kombinuje výhody dřevěných i plastových či dlážděných povrchů.

 

Povrch se snadno se udržuje i ošetřuje, je odolný, nepoškodí ji ani drápky domácích mazlíčků

 

Výhodou WPC parket je nejen to, že vypadají krásně, ale zejména jejich funkčnost. Na terase můžete například chodit pohodlně naboso. Povrch se snadno se udržuje i ošetřuje, je odolný, nepoškodí ji ani drápky domácích mazlíčků. Oproti ostatním materiálům vyniká WPC povrch hlubším tvarováním pro lepší spodní ventilaci, což v praxi znamená, že se prkna tolik neohřívají. Na rozdíl od dutých komůrkových prken se v terase z WPC nezadržuje voda, a nepoškozuje ji tak zevnitř.

 

Jak na montáž
Při montáži WPC teras se doporučuje použít rektifikačních terčů pro snadno výškově stavitelnou spodní konstrukci. Díky nim snadno odstraníme podlahové nerovnosti. Důležité je přitom dbát na to, aby materiál spodní konstrukce měl stejné vlastnosti jako terasová krytina.

Nová masivní WPC prkna lze pokládat oboustranně a jejich pokládku usnadní i úchyty pro skryté upevnění, které automaticky zajistí pravidelné vzdálenosti palubek. Při montáži bychom neměli zapomínat také na instalaci terasovitého osvětlení zapuštěním, přičemž lze doporučit LED světla, jež mají extrémně nízkou spotřebu energie, dlouhou životnost, jsou mrazuvzdorné a lze je snadno vyměnit.

„Pokud se rozhodnete pro stavbu terasy, vyberte si prkna a na jejich základě stanovte vnitřní konstrukci a způsob pokládky. Poté zkontrolujte stav podkladu pro plánovanou stavbu terasy a místo si před návštěvou obchodu pečlivě zaměřte. V Hornbachu vám pak poradíme, jaký materiál je vhodný právě pro vaši terasu a doporučíme také nezbytné výrobky pro odbornou péči,“ radí Helena Ševčíková z Hornbachu.

TEXT: REDAKCE
FOTO: HORNBACH

 

Terasa z dřevoplastu