Teplá podlaha

Nová generace podlahového vytápění překvapuje snadnou a rychlou instalací bez použití lepidel či zalévacích hmot.

Když je teplo v domě, je hned veselo…

Již několik let víme, že díky elektrickému podlahovému topení s časovým spínačem a přesnou regulací může být teploučko od noh přesně tehdy, kdy si to přejeme.
Ne všichni chataři a chalupáři však této nesporné výhody využívají. Mnozí mají stále ještě po příjezdu do své chaty či chalupy zimu nejen v koupelně a v chodbě – tradičně chladných prostorách, ale i v ostatních místnostech, které se přitom ve víkendových domech s nepravidelným provozem klasickými kamny vytápějí dlouho a pomalu.

Pod koberec, lamináty a parkety

Je to až s podivem, protože do instalace elektrického topení do podlahy se může pustit pomalu každý – tak je to dnes jednoduché. Nová generace podlahového vytápění se instaluje „suchým“ způsobem bez použití lepidel či zalévacích hmot.

Systém se zaklapávacím zámkem

Úplně nejnovějším typem je De-vidryTM Click System, jehož aplikace je velmi rychlá. Stačí podle rozměru místnosti určit velikost topných pásů a výplně, ty rozvinout a mezi sebou zaklapnout jako puzzle. U systému Click&Plug pak už jenom připojíte přívodní šňůru do zásuvky ve zdi a nahoru natáhnete třeba koberec.
O něco komfortnější je systém Click&Pro se skrytou instalací elektrických přívodů včetně termostatu s časovým programem, který šetří energii.

Pod dřevo a lamináty

Pokud si přejete podlahové topení v podlaze s málo tepelně vodivým povrchem – například pod dřevěnými nebo laminátovými materiály, je lepší sáhnout po speciálních deskách rozvodu tepla Devicell DryTM. Tyto desky jsou určeny zejména pro dřevostavby, podkrovní a půdní vestavby a tam, kde není možné zatěžovat stropní konstrukce betonovými hmotami. Jejich základní částí je tepelná izolace nalisovaná na hliníkovém profilovém plechu s drážkami pro ukládání topného panelu.

Hliníkové desky rozvedou teplo i do dřevěných podlah

Pod keramickou dlažbu

Do koupelen a kuchyní, kde se často kvůli snadné údržbě na podlahu pokládá keramická dlažba, je nejlepší instalovat samolepicí topné rohože. Lepí se na betonový podklad anebo přímo na starou dlažbu, kterou se chystáte překrýt novou. Keramická podlaha, která má vlastně jedinou nevýhodu – chlad, který vyzařuje, díky topné rohoži tuto vlastnost ztratí. Bude teplá, suchá, bezpečná – přesně taková, jaká má podlaha být.

Text mlž, foto Devi

 

Teplá podlaha