Štípače dřeva – neúnavní siláci

Říká se, že dřevo zahřeje dvakrát – poprvé při štípání, podruhé v kamnech. Štípače Scheppach s klínem z kované oceli zvládnou za hodinu udělat až 100 polen a únava jim nehrozí. Pracují tiše a na rozdíl od sekery bezpečně. Dřevo na topení do krbu, kamen či kotle tak můžete mít připravené rychle a bez velké námahy. Podle požadovaného výkonu a velikosti dřeva si je můžete pořídit ve vertikálním nebo horizontálním provedení.

 

Štípač dřeva ocení všichni, kteří vytápějí dům kotlem na dřevo nebo si rádi zatopí v krbu a musí zpracovat větší množství polen. Štípače Scheppach jsou vybaveny unikátním systémem Vario, který umožňuje nastavit délku chodu pístu podle délky polena. Celé štípání se podstatně zkrátí a zefektivní, protože už nemusíte čekat, až se píst po každém pracovním cyklu vrátí úplně zpět do základní polohy. Prodává je Garland.

Horizontálně se silou 6,5 tuny
Horizontální štípač na dřevo Scheppach HL 650 s motorem o příkonu 2 200 W si lehce poradí i s čerstvým dřevem. Protože je malý, lehký a je vybaven kolečky a držadly, snadno se převáží. Zapojíte ho do klasické zásuvky, takže s ním můžete naštípat dřevo přímo v místnosti vedle krbu. Scheppach HL 650 zvládne zpracovat až 100 polen za hodinu a vyžaduje jen minimální údržbu. Poradí si přitom s poleny do délky 52 cm. Díky zesíleným komponentům zubového čerpadla dokáže štípač vyvinout velmi vysoký tlak až 6,5 tuny, což umožní štípat i tvrdší druhy dřeva. Scheppach HL 650 je vybaven pojistkou proti uvolnění polena při výpadku proudu. Stroj se dodává s velmi praktickým podstavcem, který umožňuje práci i v pohodlnější vzpřímené poloze. Scheppach HL 650 pořídíte od 4 990 Kč.

Vertikálně pod tlakem 15 tun
Vertikální hydraulický štípač Scheppach HL 1500 s motorem o příkonu 4 100 Wje ideální pro velmi náročné uživatele. Pro jeho provoz je potřeba tzv. motorová zásuvka. Poradí si s jakýmkoli typem dřeva, a to až do délky 135 cm. Mohutný tlak 15 tun má základ v nové konstrukci stroje, na níž byly použity ocelové plechy o tloušťce až 7 mm, což je v tomto segmentu naprosto unikátní. Díky tomu má stroj dlouhou životnost a výborně odolává všem deformacím při štípání velmi tvrdých druhů dřeva. Protože se u tohoto štípače předpokládá práce i s velmi těžkými poleny, je stroj vybaven extrémně nízkou základnou, díky které není třeba zvedat těžká polena do výšky. Pro kratší polena je stroj vybaven výkyvným stolkem a pro ještě menší špalky je tu odnímatelný pracovní stůl. Propracovaný bezpečnostní systém splňuje i ty nejpřísnější německé normy a téměř vylučuje možnost nechtěného spuštění stroje. Obouruční systém spouštění stroje zaručuje, že vaše ruce budou vždy v bezpečné vzdálenosti od pracovní dráhy štípacího klínu. Protože je stroj vybaven madlem a velkými koly, můžete s ním dobře manipulovat. Scheppach HL 1500 zakoupíte od 18 990 Kč.

TEXT: REDAKCE
FOTO: GARLAND

Štípače dřeva – neúnavní siláci