Srdíčka s otisky rostlin

Rubrika: Dílna, Tvoříme

Při výrobě dekorativních přívěsků ze samotvrdnoucí hmoty využijeme hezky tvarované čerstvé rostliny. Stačí pro ně zajít na zahradu nebo na louku.

Se samotvrdnoucí hmotou se pracuje snadno, podobně jako s plastelínou. Do výroby dekorací můžeme proto zapojit i děti, pod naším vedením i ty menší práci zvládnou. Důležitou pomůckou budou vykrajovátka na pečivo, nejlépe srdíčka, ale zvolit lze i jiné tvary. Ideální je mít vykrajovátka v různých velikostech.
Rostliny vybíráme raději ty s pevnějším stonkem, listy i květy, aby kresba ve hmotě byla dobře zřetelná. Přednost dáme drobnějším a více členitým rostlinám, aby otisk v srdíčku nepůsobil chudě.
Hotovými srdíčky provlékneme stužku nebo lýkový provázek a uvážeme mašličku. Můžeme je někomu věnovat samotná nebo jimi doplnit zabalený dárek či kytici, ozdobit dekorativní věnec na zdi nebo zavěsit na delší šňůru a použít jako šperk.

Potřeby

1 samotvrdnoucí hmota (zde zn. Jovi) 2 černá a bílá akrylová barva 3 plochý štětec 4 nůž 5 plastová podložka (stačí i desky nebo pevný sáček) 6 váleček 7 vykrajovátka na cukroví 8 lesklý bezbarvý lak ve spreji 9 sirky nebo špejle 10 čerstvé rostliny

REALIZACE, TEXT A FOTO: ALENA ISABELLA GRIMMICHOVÁ

Srdíčka s otisky rostlin