U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Spokar

Kategorie: Speciál – nátěry pro dům a zahradu /pr článek/ | Autor:

Pro barevný svět

Spojené kartáčovny a.s. Pelhřimov nabízejí široký sortiment kartáčnického zboží. Firma, jejíž historie sahá až do roku 1882, je dnes ve svém oboru největším výrobcem ve střední Evropě. Disponuje moderními technologiemi zaručujícími vysokou kvalitu produkce. Významnou část sortimentu představují prostředky pro aplikaci nátěrových hmot.

Skupina natěračských a malířských potřeb nabízí pestrý sortiment štětců, štětek, válečků a dalších pomůcek a příslušenství. Zahrnuje jak produkty schopné uspokojit vysoké nároky profesionálů, tak i cenově příznivé výrobky pro hobby použití.

NATĚRACÍ ŠTĚTCE jsou tradičními a univerzálními nástroji pro aplikaci všech druhů nátěrových hmot. Základními skupinami jsou štětce kulaté, ploché a speciální.

* Kulaté štětce jsou osazeny směsí přírodní štětiny a žíně. Jsou použitelné pro všechny druhy nátěrových hmot, díky dobré absorpci barvy najdou uplatnění zejména při nátěrech ocelových konstrukcí a jiných členitých ploch.

* Ploché štětce patří díky své univerzálnosti, jednoduchosti při použití a příznivé ceně k nejběžnějším natěracím nástrojům. Standardně jsou osazeny čistou přírodní štětinou a lze je použít pro všechny typy nátěrových hmot.

Speciální řady AKRYL pro vodou ředitelné nátěrové hmoty a LAZUR pro lazurovací nátěry dřeva obsahují syntetická štěpená vlákna. Lze je proto použít i pro aplikaci odstraňovačů starých nátěrů, vůči kterým není přírodní štětina odolná.

Pro práci na špatně přístupných místech slouží štětce zároháky s dlouhým zahnutým držadlem.

* Speciální štětce jsou určeny především profesionálům, nabídka zahrnuje například štětce linkovací, lyonské, fládrovací, zahlazováky, …

MALÍŘSKÉ ŠTĚTKY kulaté a hranaté osazené kvalitní přírodní štětinou jsou určeny zejména pro profesionální malířské práce, štětky osazené štěpenými syntetickými vlákny jsou díky odolnosti tohoto materiálu a nízké ceně určeny zejména pro práci na hrubých omítkách, penetrační nátěry, ale i pro tapetování.

I při použití kvalitních materiálů a moderních technologií výroby nelze u přírodních materiálů zcela vyloučit možnost uvolňování jednotlivých vláken. Pro dosažení bezchybného nátěru je proto vhodné štětec nebo štětku s osazením z přírodní štětiny před prvním použitím proprat v teplé mýdlové vodě tak, aby došlo k uvolnění slabě fixovaných vláken. Po vyprání necháme vlákna ve svislé poloze okapat a proschnout, pak pročistíme konce vláken několika dlouhými tahy po brusném papíru střední zrnitosti (P60).

VÁLEČKY k nanášení barev se liší velikostí, konstrukcí a druhem potahového materiálu.

* Maloplošné válečky (mini a midi) v délkách 5, 10 a 15 cm jsou určeny k lakýrnickým pracím, pro menší a špatně přístupné plochy.

* Malířské válečky v délce 18 a 25 cm jsou určeny pro malířské práce v interiérech a k nátěrům hladkých ploch.

* Univerzální válečky mají mezi tělesem válečku a potahovým plyšem tenkou vrstvu pružného polstru – umožňující jak práce v interiérech, tak i na méně hrubých fasádách.

* Fasádní válečky jsou silně polstrované a určené pro nátěry fasád včetně hrubých a nerovných povrchů.

* Strukturovací válečky slouží k vytváření povrchové struktury na speciálních nátěrových hmotách.

Sortiment válečků doplňují válečky pro speciální použití – podlahářské, na sádrokarton…

Pro přípravu povrchů před aplikací nátěrových hmot poslouží drátěné kartáče, brusné papíry a plátna, malířské škrabky a stěrky. Úklid po práci značně usnadní použití zakrývacích fólií a maskovacích pásek.

Přejeme Vám mnoho úspěchů a kvalitní výsledky při práci s našimi produkty.

Spokar