Spa u vás doma

Horké dny zahnaly miliony Čechů do k jezerům, řekám, rybníkům a na koupaliště. Mnozí relaxovali v lázních. To ale nemusí být jediná cesta k osvěžení a úlevy od celodenního stresu.

 

Finančně dostupná vířivka PureSpaBibble WHS 800

 

K nalezení vnitřní rovnováhy nemusíte bezpodmínečně chodit do lázní. I domácí koupelna může být zdrojem energie a pramenem inspirací. I tady lze vytvořit prostor pro potěchu všech smyslů, kde si vychutnáte třeba tropický déšť v závoji jemné páry i proměnlivých světel a atmosférických zvuků. To nabízejí například moduly Grohe Spa F- digital Deluxe. Kombinované instalace horních i bočních sprch, světelné a ozvučovací techniky poskytují úžasný lázeňský prožitek. Kdysi standardní koupelna se snadno promění v oázu blaha, relaxace a osvěžení.

Kombinované instalace horních i bočních sprch, světelné a ozvučovací techniky poskytují lázeňský prožitek

Tyto digitálně ovládané moduly pro náladové osvětlení, ozvučení a parní koupele lze instalovat v personalizovaných kombinacích dle osobních požadavků zákazníka. Jednotlivé funkce aplikací je možné ovládat pomocí Apple iPodu, k němuž si můžete pořídit ultratenké pouzdro, které lze upevnit vně sprchy. Tento systém ovládání lázeňského programu tak umožňuje ovládání jedním prstem, ať již jde o volbu světel, intenzitu páry, či programování hudby.

Dalším prvkem pro domácí relaxaci a masáže jsou vířivky. Varianty, které dovolují relaxovat venku i doma bez ohledu na počasí a nutnosti být kýmkoli rušen. Pořízení je vhodné i ze zdravotních důvodů. Dnes jsou na trhu k dostání drahé modely i jejich levní konkurenti z Číny. Alternativou jsou originální typy, které jsou plnohodnotnou alternativou klasických vířivek.

 

V tropických dnech je lepší Softub zastínit třeba pavilonem

Vířivka jak ji neznáte
Na trhu je alternativa skeletovým vířivkám. Například Softub. Lze ji umístit kdekoli. Vířivá vana z měkké Polybond pěny váží 20 – 45 kg v závislosti na velikosti a dá se tak snadno přenést po zahradě či dokonce snadno dokoulet i do bytu, dokonce i do vyšších pater. Vířivka je plnohodnotnou alternativou běžných vířivých van. Relaxovat můžete po celý rok bez ohledu na místo či počasí. K vířivé vaně stačí přinést válec s technologickým zařízením a propojit.
Korpus vířivky je vyroben z odolné a pružné Polybond pěny. Vnější opláštění vířivky je z materiálu LeatherTex, jenž propůjčuje tradiční lázni eleganci koženého vzhledu. Má velmi tichý chod a nízkou spotřebu. K dostání jsou tři modely podle velikosti a nechybí ani různé doplňky jako například dřevěné nebo ratanové obložení.

Vířivé vany získávají na oblibě

S postupem let se na trhu objevily i takové, které mají funkci hydromasáže, vynikající odolností proti povětrnostním vlivům, tepelnou izolací, nízkou hmotností a tichý chod. Patentovaná technologie vířivek Softub kombinuje vynikající tepelně izolační vlastnosti polybond pěny a ohřev pouze ztrátovým teplem motorového čerpadla. Tato kombinace zajišťuje velmi nízkou spotřebu (max. příkon 1kW) a současně dokáže vodu ohřát na maximální teplotu 42°C i při teplotách hodně pod bodem mrazu.

 

Dostupná všem
Skutečně dostupná je vířivka PureSpa Bubble WHS 800. Je mobilní, lehká, jednoduše se instaluje. Výkonný ohřev vody-ohřátí až na 40°C, pomocí izolačního krytu navíc minimalizujeme tepelné ztráty a voda je stále teplá.

Pohled do vířivky

Součástí vířivky je kvalitní kartušová filtrace s průtokem 2000 l/h a systém pro úpravu tvrdosti vody. Voda je díky němu měkčí a nedochází k usazeninám uvnitř trubek vířivky. Voda je pak i jemnější pro pokožku.

Vířivka je vybavena jednoduchým panelem který se snadno obsluhuje přímo z vany. Díky technologii Fiber-tech je vířivka velice pevná a stabilní. Při zátěžových testech váhy 80 kg se výška stěny vířivky snížila pouze o 6cm.

 
TEXT: REDAKCE
FOTO: GROHE, SOFTUB, MOUNTFIELD

Spa u vás doma