Aby se lépe dýchalo

V zimě trávíme hodně času doma, v místnostech, kde se topí a kde je často suchý vzduch. To sebou nese řadu nepříjemností, proto je právě tohle období ideální k pořízení přístrojů, které kvalitu vzduchu zlepší.

 

 

Ultrazvukový zvlhčovač Boneco 7144

 

 

Zvlhčovač vzduchu
Kvalitu vzduchu můžeme příznivě ovlivnit zvlhčovači vzduchu. „Vlhkost vzduchu v obytných místnostech se v zimě kvůli vytápění velmi často pohybuje hluboko pod doporučenou hranicí 40 – 50 %, někdy klesá až k 20 %,“ popisuje Zuzana Loudová, vedoucí oddělení malých spotřebičů MALL.CZ. „Následkem nízké vlhkosti dochází k vysušování sliznic. Z toho pak mnoho z nás kašle a je daleko náchylnější k nachlazení,“ upozorňuje.

Suchý vzduch není zdravý pro nikoho

Moderní zvlhčovače vzduchu hlídají vlhkost vzduchu v místnosti a odpařovat vodu začnou v okamžiku, kdy tato klesne pod nastavenou hodnotu. Máte tak jistotu, že vlhost se vždy pohybuje v doporučených procentech. To je důležité i pro zdravý spánek. Mnoho lidí je překvapeno, o kolik je jejich spánek vydatnější, když není vzduch v ložnici nadměrně suchý. Stačí jen zvlhčovač postavit na podlahu a nastavit žádané hodnoty.

 

Tip: Boneco 7144
Ultrazvukový zvlhčovač s digitálním ovládáním s elektronickou regulací. Je vybaven předehřevem vody, který zvyšuje zvlhčovací výkon a ničí bakterie. Mlžina při použití předehřevu má příjemnou teplotu okolo 40 °C. Rozsah nastavení požadované vlhkosti je 40 – 80 % ReVl po 5 %. Cena na MALL.CZ je 5199 Kč.

 

Čistička vzduchu
Další vychytávkou pro kvalitnější dýchání jsou čističky vzduchu. Odstraňují ze vzduchu nežádoucí částice, ať už je to prach, cigaretový kouř, choroboplodné zárodky nebo alergeny. Čističky jsou díky tomu skvělé nejen pro alergiky, ale i pro kuřácké domácnosti nebo domácnosti s malými dětmi. Ocení je však každý, kdo chce doma dýchat zdravější vzduch.

Důležitými parametry při výběru čističky je vzduchový výkon (tedy jaký objem vzduchu je spotřebič schopný vyčistit), a s tím související doporučená velikost místnosti. Sledujte i přítomnost a počet filtrů či hlučnost čističky, zvlášť pokud bude čistička umístěná v místnosti, kde spíte.

 

Čistička vzduchu Bionaire BAP 1700

Tip: Bionaire BAP 1700
Čistička vzduchu Bionaire BAP 1700 je vybavená časovačem, na kterém si můžete nastavit vypnutí po 2, 4, 6 či 8 hodinách nebo trvalý provoz. Navíc má „PERMAtech filtr“, který se nemusí měnit. Vzduchový výkon: 170 m3/h, doporučená velikost místnosti do 34 m2. Cena na MALL.CZ je 4999 Kč.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: PAVEL VESELÝ A MALL.CZ

Aby se lépe dýchalo