U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Soutěžíme o víno od společnosti Soare

Kategorie: Volný čas | Autor:

Třináctky se mnozí bojí, odvážní ji však považují za šťastné číslo. K takovým jistě patří pracovníci firmy Soare sekt, a. s. Před třinácti lety vstoupili s prvními výrobky na českou scénu – a dnes jsou druhým největším uskupením, vyrábějícím víno, vermuty a sekty v ČR. To by se jim nemohlo podařit bez kvalitní základny, bez vinic v produkčních oblastech Moravy. Právě letos udělali v tomto směru velký pokrok.

“Po doplnění a dosadbách vlastních 24 hektarů vinic v Mikulovské vinařské podoblasti jsme pod naše středisko ve Valticích převedli ještě dalších minimálně 25 ha. Dobudovali jsme tam i sklepní hospodářství. Ve Valtickém zámku bude mít naše společnost i reprezentační prostory, školicí sommelierské středisko a další z vinoték, spadajících do programu Centrum vína Soare,” informuje Hana Verlová, tisková mluvčí firmy. “Od letošního ledna spolupracujeme obchodně i výrobně s Vinařstvím Zaječí (Velkopavlovická podoblast), s nímž budeme i kapitálové propojeni. Letošní produkce tamní zpracovny hroznů a stáčírny činí zhruba 6 milionů lahví. V roce 2005 počítáme již s 9 miliony lahví. Právě zde je základna pro výrobu značek, jako je řada Alfons Mucha, Víno Valtice, Vineria, Signum, Víno Zaječí a dalších.”

Se Soare úzce spolupracují také střediska Přítluky a Rakvice společnosti Víno Rakvice s.r.o. (Velkopavlovická vinařská podoblast), kde se zpracuje a uskladní zhruba 100 vagonů hroznů. V Mutěnické vinařské podoblasti má společnost velkou základnu v Čejkovicích. Spolupráce se Zemědělskou a.s. Čejkovice přináší další možnosti. “Od letošního roku zde máme i vlastního sklepmistra, který na zpracování hroznů dohlíží,” konstatuje Ing. Jindřich Sobota. “Družstvo obhospodařuje více než 230 ha vinohradu a jeho vinařská provozovna zpracuje až 400 vagonů vína. Další spolupráce byla navázána se ZD Sedlec u Mikulova. Letos zde naše uskupení vykoupilo a zpracovalo téměř 30 vagonů hroznů.”

Celkově tedy vinařské uskupení Soare (Soare sekt a.s. + Víno Valtice + ostatní střediska) letos zpracovalo více než 4 miliony kg hroznů. Jde o absolutní rekord v historii společnosti, která tak může zákazníkům nabídnout skutečně mimořádné množství vynikajících moravských vín ve všech svých značkových řadách.

A protože s vinaři rádi připravujeme zajímavé soutěže, máme pro vás i tentokrát tři otázky.

1. Kde je základna aktivit firmy Soare sekt na Moravě?

2. V kterém z moravských středisek společnosti se zpracovává největší množství vína?

3. V čem letos dosáhlo uskupení Soare rekordu?

Nejsme si jisti, zda se třem čtenářům, kteří správně odpovědí a budou vylosováni, podaří odeslat po kartonu vína včas. Proto máme jednu radu: na silvestrovskou půlnoc si kupte některý ze sektů Soare všichni. A ti, kteří budou mít štěstí, si vínem z Valtic přiťuknou v lednu. Odpovědi zasílejte na naši adresu do pátku 17. prosince.

Soutěžíme o víno od společnosti Soare